Koszyk: BRAK


Artykuł Dodaj artykuł

Elegancki, trwały ogród z eccowoodu

Rozpoczyna się nowy ogrodniczy sezon. To odpowiednia pora na wiosenne porządki oraz nowatorskie rozwiązania. Po zimie ogród nie prezentuje się dobrze i należy jak najszybciej przywrócić mu piękny wygląd.

Rozpoczyna się nowy ogrodniczy sezon. To odpowiednia pora na wiosenne porządki oraz nowatorskie rozwiązania. Po zimie ogród nie prezentuje się dobrze i należy jak najszybciej przywrócić mu piękny wygląd.

Przełom marca i kwietnia to najładniejsza, ale również najpracowitsza pora roku dla właścicieli ogrodów oraz ogrodników, którzy zajmują się tą dziedzina profesjonalnie. W tym czasie cała przyroda budzi się do życia, zakwitają drzewa, owocowe oraz większość krzewów.

Architektura ogrodowa -
EccoWood

Zanim jednak zaczniemy czerpać korzyści z naturalnego uroku ogrodu, należy rozpocząć zbieranie pozostałości po zimie. Liście, gałęzie, nawożenie, przekopanie grządek oraz wysiew letnich kwiatów to dopiero początek pracy. Nowy sezon w ogrodnictwie wiąże się ze sporymi wydatkami dotyczącymi wymiany zniszczonych przez mróz i wiatr ławek, uszkodzonych altanek oraz elementów tarasu. Przy aranżacji nowoczesnego ogrodu popularność zyskał styl minimalistyczny, gdzie wymagany jest niewielki nakład pracy przy utrzymaniu jasności oraz odpowiedniej kompozycji. Kieruje się on takimi wartościami jak: prostota i funkcjonalność. Kolejnym trendem rozwijającym się w architekturze ogrodu jest styl ekologiczny. Układ wciąż może pozostać prosty, geometryczny: taras-trawnik-kwatery roślinne, ale również dobrym uzupełnieniem są eleganckie nawierzchnie oraz architektura ogrodowa wraz ze wszelkimi ekologicznymi dodatkami. Dodatkowo rośliny powinny być idealnie dostosowane do warunków słonecznych. Obecnie na rynku czołowe miejsce zajmuje ekologiczna struktura produktu, którą można zauważyć w produktach z kompozytu bambusowego zwanymi eccowoodami. Ważne, aby materiały nie pękały, nie gniły, nie wymagały impregnacji oraz były proste w utrzymaniu czystości. Należy polecać klientom jeden rodzaj trwałego materiału z którego będzie można tworzyć ławki, ogrodzenia, pergole, chodniki oraz obrzeża oczek wodnych. Dzięki nowym technologiom użytkownicy unikną corocznej mozolnej wymiany elementów małej architektury. Istotnym czynnikiem jest również odporność na działanie warunków atmosferycznych, a także łatwość ich montażu.

Architektura ogrodowa - EccoWood

Urządzając zielony salon w ogrodzie coraz częściej użytkownicy zwracają uwagę na nowoczesne i ekologiczne rozwiązania które służą latami. W istniejących trendach dużą wagę przywiązuje się do komfortu użytkowania z połączeniem nowatorskich aranżacji. Dzięki projektowi który uwzględnia istniejące już otoczenie, a dodatkowo wprowadza nowoczesne zastosowania i technologie, będzie można stworzyć zielony azyl dający odpoczynek wśród kolorów, zapachów i dźwięków natury.

Agencja Wellington PR
office@wellington.com.pl
www.wellington.com.pl

Podobne artykuły