Artykuł Dodaj artykuł

Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG – już niedługo w Twoim mieście. Odwiedź stronę www.akademiamurowania.pl!

Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG to ogólnopolska akcja, która ma na celu propagowanie wiedzy na temat zagadnień związanych z budową domu poprzez porady eksperckie i możliwość praktycznego poznania technologii budowlanych.

Logo Ytong, Silka, Xella Polska

Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG to ogólnopolska akcja, która ma na celu propagowanie wiedzy na temat zagadnień związanych z budową domu poprzez porady eksperckie i możliwość praktycznego poznania technologii budowlanych.

Integralny element akcji stanowią również profesjonalne szkolenia dla ekip wykonawczych. Roadshow w ciągu miesiąca obejmie dwanaście miast. Rozpocznie się 8 kwietnia w Warszawie podczas Targów MUREXPO na Torwarze.

Miasteczko Akademia Murowania - SILKA YTONG - ciężarówka - wizualizacja
Miasteczko Akademia Murowania -
SILKA YTONG - ciężarówka -
wizualizacja

Centralnym punktem Miasteczka będzie specjalnie zaprojektowana ciężarówka – Promo Truck. Wokół niej powstanie Strefa Edukacji dla odwiedzających, którzy będą mogli odbyć bezpłatne konsultacje z ekspertami SILKA YTONG oraz Strefa Szkoleń dla firm wykonawczych.

W ciągu miesiąca Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG przemierzy ponad 3.200 km i zawita do miast w całej Polsce: Torunia, Łodzi, Kielc, Krakowa, Katowic, Opola, Wrocławia, Poznania, Szczecina, Gdańska i Olsztyna. Miasteczko w poszczególnych miastach będzie usytuowane w sąsiedztwie dużych centrów handlowych.

Osoby przychodzące po zakupy, nie tylko budowlane, będą miały więc swobodny dostęp do oferty Miasteczka. Dzięki dobrej lokalizacji zainteresowani unikną także problemów z parkowaniem.

Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG podzielone będzie na dwie strefy: Strefę Szkoleń dla ekip wykonawczych oraz Strefę Edukacji dla wszystkich zainteresowanych budową domu: inwestorów indywidualnych, firm budowlanych, architektów, studentów czy szkół ponadgimnazjalnych o profilu budowlanym.

– Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG to świetna okazja dla inwestorów indywidualnych, aby skorzystać z wiedzy specjalistów i poznać odpowiedzi na pytania dotyczące budowy domu – mówi Monika Mychlewicz, dyrektor marketingu Xella Polska. – Wykonawców zachęcamy do podnoszenia swoich kwalifikacji i zwiększania atrakcyjności na rynku pracy. Dzięki organizowanym przez nas bezpłatnym szkoleniom przekonają się, że przy użyciu nowoczesnych technologii mogą murować szybciej i bardziej precyzyjnie. Serdecznie zapraszam do odwiedzin i skorzystania z oferty Miasteczka – przekonuje Monika Mychlewicz.

Miasteczko Akademia Murowania - SILKA YTONG - wizualizacja
Miasteczko Akademia Murowania - SILKA YTONG - wizualizacja

Dla inwestorów indywidualnych

Odbiorcy indywidualni w ramach Strefy Edukacji będą mogli:

- uzyskać bezpłatne porady ekspertów SILKA YTONG m.in. na temat planowania i kosztów budowy domu, wyboru i adaptacji projektu gotowego domu, technologii murowania, wyboru materiałów budowlanych, wymaganych dokumentów oraz formalności związanych z budową domu
- porozmawiać z firmami wykonawczymi oraz architektami zajmującymi się aranżacją wnętrz
- wziąć udział w pokazach murowania prowadzonych przez instruktorów SILKA YTONG, a także samodzielnie wznieść fragment ściany

Miasteczko można odwiedzić z całą rodziną. Organizatorzy zapewnili również atrakcje dla dzieci: malowanie twarzy, gry i zabawy pod opieką doświadczonego animatora.

Dla firm wykonawczych

Miasteczko Akademia Murowania - SILKA YTONG - ciężarówka - wizualizacja
Miasteczko Akademia Murowania -
SILKA YTONG - ciężarówka -
wizualizacja

Z myślą o ekipach budowlanych zaplanowano fachowe szkolenia tematyczne dotyczące zagadnień związanych z wszystkimi etapami murowania ścian oraz remontami i wykończeniem wnętrz.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia. Po części edukacyjnej będzie również czas na indywidualne konsultacje z instruktorami SILKA YTONG.

Szczegółowy program oraz godziny szkoleń dostępne są na stronie: www.akademiamurowania.pl. Wszystkich zainteresowanych wykonawców zapraszamy do zapisania się na szkolenie poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego bezpośrednio na stronie www.akademiamurowania.pl lub zgłoszenie się telefoniczne pod numerem: 801 122 227 lub 29 767 03 60.

Podczas Miasteczka Akademii Murowania SILKA YTONG dla firm wykonawczych oraz klientów indywidualnych przygotowano szereg atrakcyjnych promocji na akcesoria i materiały budowlane w sklepie internetowym www.sklep.xella.pl.

Dla szkół

Szkoły ponadgimnazjalne o profilu budowlanym będą mogły praktycznie zapoznać się z nowoczesnymi technologiami budowlanymi poprzez uczestnictwo w pokazach murowania. Specjalnie dla nich zostały również przygotowane prezentacje techniczne. Uczniowie mogą więc porównać wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Trasa

Terminy roadshow Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG w poszczególnych miastach:

8-10.04 – Warszawa, Targi MUREXPO, Torwar
11-12.04 – Toruń, Centrum Handlowe Kometa
13-14.04 – Łódź, Centrum Handlowe Port IKEA
15-16.04 – Kielce, Targi Dom 2011, Targi Kielce
17-18.04 – Kraków, Centrum Handlowe Zakopianka
19-20.04 – Katowice, Centrum Handlowe 3 Stawy
21-22.04 – Opole, Centrum Handlowe Karolinka
26-27.04 – Wrocław, Bielany Park Handlowy
28-29.04 – Poznań, Centrum Handlowe Franowo
4-5.05 – Szczecin, Centrum Handlowe GRYF
6-7.05 – Gdańsk, Park Handlowy Matarnia
8-9.05 – Olsztyn, Centrum Handlowe Real

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat imprez i lokalizacjach w poszczególnych miastach oraz na bieżąco śledzić trasę ciężarówki zapraszamy do odwiedzin strony: www.akademiamurowania.pl.

Miasteczko Akademia Murowania - SILKA YTONG - mapa z trasą
Miasteczko Akademia Murowania -
SILKA YTONG - mapa z trasą
 

Branża budowlana – fakty, liczby, ciekawostki

Województwo mazowieckie

Koncepcja ogólnopolskiego roadshow Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG została stworzona, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, ekip wykonawczych, a także szkół o profilu budowlanym. Dane rynkowe dotyczące branży potwierdzają potrzebę inicjowania akcji, które wielowymiarowo wspierają edukację budowlaną.

Pozwolenia na budowę

Według danych GUS w ubiegłym roku w Polsce liczba pozwoleń na budowę w sektorze budownictwa mieszkalnego wyniosła 174 929, w tym 57 proc. (98 934) w jednorodzinnym.

Od stycznia do października ubiegłego roku w województwie mazowieckim wydano 25 340 takich dokumentów, co stanowi 17 proc. pozwoleń wydanych w tym okresie w całej Polsce.

Rozpoczęte budowy

W 2010 r. na terenie kraju rozpoczęto budowę 158 064 mieszkań – 55 proc. w budownictwie jednorodzinnym.

W statystykach przoduje województwo mazowieckie, w którym między styczniem a październikiem 2010 r. rozpoczęte budowy to aż jedna piąta wszystkich tego typu inwestycji w Polsce.

Mieszkania oddane do użytku

W ubiegłym roku w Polsce oddano do użytku 135 715 mieszkań, w tym ponad połowę w budownictwie jednorodzinnym.

W okresie od stycznia do października ubiegłego roku mieszkańcy województwa mazowieckiego mogli zamieszkać w 21 650 mieszkaniach, co stanowiło ponad jedną piątą wszystkich oddanych w Polsce do użytku lokali i największy udział procentowy w skali kraju.

Przeciętna powierzchnia mieszkań

Przeciętna powierzchnia mieszań oddanych do użytku przez deweloperów w Polsce w I, II i III kwartale 2010 wyniosła 66 m2, w przypadku domów: 164 m2.

W województwie mazowieckim metraż ten jest średnio większy, odpowiednio o: 3,6 i 9,3 m2 niż w pozostałych regionach kraju.

Wysoką średnią utrzymało województwo śląskie, w którym powierzchnie były przeciętnie aż o 17,1 oraz 4,8 m2 większe.

Zatrudnienie w budownictwie

Według danych z trzech pierwszych kwartałów 2010 r. w budownictwie zatrudnionych było 433 297 osób – 8,3 proc. wszystkich zatrudnionych w Polsce pracowało w tej branży.

W województwie mazowieckim odsetek zatrudnionych w budownictwie wynosi 7,2 procent. Największy odsetek notują województwa: świętokrzyskie – 11,1 proc., pomorskie – 10,2 proc. i warmińsko-mazurskie – 10,3 proc.

Liczba mieszkań a nowo zawarte małżeństwa

Na liczbę oddanych do użytku mieszkań przypada 1,57 nowo zawartych małżeństw 1.

W podziale na województwa najniższy wskaźnik ma mazowieckie – tylko 0,85.

1 Dane GUS z 2009 r.

Artykuł został dodany przez firmę

Xella Polska Sp. z o.o.

Xella Polska Sp. z o.o. oferuje polskim klientom szeroką gamę produktów niezbędnych do systemu białego budowania. Produkuje materiały ścienne dla budownictwa ogólnego, w szczególności koncentrując się na budownictwie mieszkaniowym.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły