Artykuł Dodaj artykuł

Tempofor® - Twoja bezpieczna budowa

Ogrodzenia Tempofor są znanym i często stosowanym rozwiązaniem dla tymczasowego wygradzania placu budowy. Zapewniają bezpieczeństwo terenu, ale również – dzięki swej mobilności - łatwość dostępu do niego. 

Ogrodzenia Tempofor są znanym i często stosowanym rozwiązaniem dla tymczasowego wygradzania placu budowy. Zapewniają bezpieczeństwo terenu, ale również – dzięki swej mobilności - łatwość dostępu do niego.

fot. Betafence - Tempofor

Certyfikat ISO oraz zgodność z europejskimi normami gwarantują, że Tempofory wykonane są z materiałów o wysokiej jakości. Panele produktowane są ze stali pokrytej cynkiem metodą ogniową, zapewniając ogrodzeniu długotrwałe użytkowanie i odporność na korozję. Są to mocne stalowe ramy wykonane z ocynkowanych rur, do których punktowo zgrzewane są panele 2D (Tempofor F) lub 3D (Tempofor 3D).

Panele można łączyć ze sobą na 3 sposoby:
 

  • na haczyk (każdy panel ma z jednej strony haczyk, a z drugiej pętelkę to jego zaczepienia)
  • na stalową pętlę (która zakładana jest na pionową rurę następnego panelu)
  • na obejmę ze śrubą zabezpieczającą (zakładaną na pionowe rury dwóch sąsiednich paneli).
 
fot. Betafence - Tempofor

Panele można umieszczać na podłożu w stopach (betonowych, z tworzywa sztucznego lub prefabrykatów), na stalowych płytach lub na kotwach wbitych w grunt.

Reklamę firmy sprzedającej lub wypożyczającej ogrodzenie umożliwiają stalowe tabliczki umieszczane na panelu z logo firmy, telefonem i stroną internetową. Dodatkowo panel można wypełnić przesłonami, które także mogą służyć jako powierzchnie reklamowe albo informacyjne.

Tempofory występują w różnych typach dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Podstawowy rodzaj to Tempofor F2 (gdzie wypełnieniem jest płaski panel ze spawanych drutów). Jego wzmocnioną odmianą jest Tempofor F2 Super, zapewniający długotrwałe użytkowanie. Przed wspinaniem się na ogrodzenie zabezpieczy panel Tempofor F2 Secure. Natomiast nieprzezierność zapewni rodzina Tempofor B (stalowe ramy wypełnione profilowanymi płytami stalowymi w różnych kolorach).

Rok 2011 przyniesie nowe udogodnienia na placach budów. Pojawi się przenośna brama przesuwna Tempofor, o konstrukcji opartej o założena bramy Egidia i wypełnionej panelem Nylofor 3D. Brama ta będzie umieszczona na betonowej podstawie do bezpośredniego umieszczenia na placu budowy. Wstępnie zainstalowany automat (silnik) skróci do minimum czas montażu.

Przepływ ludzi na terenie budowny będzie skutecznie kontrolował kołowrót Tempofor, osadzony na stalowej podstawie, umożliwiającej przenoszenie za pomocą wózka widłowego. Ramiona kołowrotu będą dostosowane do obracania się w obydwu kierunkach.

W przyszłym roku zapowiada się wzrost ożywienia na rynku inwestycyjnym. Jednocześnie coraz bardziej nowoczesne maszyny i materiały wymagają ścisłej ochrony i kotroli. Dlatego warto skorzystać z pełnego pakietu systemu Tempofor zapewniającego bezpieczeństwo każdego elementu placu budowy.  

Artykuł został dodany przez firmę

Betafence Sp. z o.o.

Betafence jest wiodącym producentem i dostawcą ogrodzeń panelowych i siatek ogrodzeniowych, zarówno dla posesji prywatnych jak i przemysłowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły