Artykuł Dodaj artykuł

POL-SKONE jest EKO

Firma POL-SKONE z Lublina, potentat w branży stolarki otworowej ma powody do dumy - jako jedna z nielicznych w Polsce posiada prestiżowy Certyfikat FSC na drzwi i okna.

Firma POL-SKONE z Lublina, potentat w branży stolarki otworowej ma powody do dumy - jako jedna z nielicznych w Polsce posiada prestiżowy Certyfikat FSC na drzwi i okna.

FSC jest niezależną, pozarządową, organizacją not -for-profit mającą na celu promowanie odpowiedzialnego zarządzania zasobami leśnymi na świecie. Została założona w 1993 roku w odpowiedzi na obawy o globalne wylesienie, FSC jest powszechnie uważany za jedną z najważniejszych inicjatyw w ostatniej dekadzie na całym świecie w celu promowania odpowiedzialnego zarządzania lasami. Etykieta FSC stanowi wiarygodne powiązanie między odpowiedzialną produkcją  i konsumpcją produktów leśnych, umożliwiając konsumentom i firmom podejmowanie decyzji o zakupach.

Posiadanie certyfikatu FSC wskazuje, że Firma spełnia najwyższe standardy społeczne i środowiskowe na rynku. Etykieta FSC jest skutecznym sposobem na uznanie wśród konsumentów swoich odpowiedzialnych praktyk. Zapewnia wiarygodność w oczach klientów i partnerów biznesowych, jak również instytucji finansowych i różnych organizacji.

Warto również nadmienić, że firma POL-SKONE otrzymała ostatnio tytuł „Zielonej Marki” - to niezależny Certyfikat wyróżniający przyjazne środowisku i człowiekowi produkty. Podkreśla energooszczędne cechy i korzyści ekonomiczne wynikające bezpośrednio z wyboru produktów oznaczonych logo „Zielonej Marki”.

Kontynuując wątek ekologiczny nie sposób nie wspomnieć o najnowszym oknie pasywnym firmy POL-SKONE - EC 90. Produkt ten charakteryzuję się doskonałym współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie 0,77(W/m2K) dla okna 1,23 x 1,48 [m] a zastosowany pakiet trzyszybowy o współczynniku 0,5 W/m2K gwarantuje znaczną energooszczędność.

Wysoka przepuszczalność energii słonecznej i światła dziennego pozwala na maksymalną redukcję kosztów ogrzewania. Właśnie takie produkty są idealnym rozwiązaniem w obliczu kurczących się i coraz droższych źródeł energii takich jak ropa, gaz czy węgiel kamienny. Idea pasywności domu oznacza oszczędność czasu i energii, a co za tym idzie pełną ekologię, dzięki której możemy korzystać z zasobów naturalnych czyli być w pełni przyjaźni dla środowiska. 

Artykuł został dodany przez firmę

POL-SKONE Sp. z o.o.

POL-SKONE Sp. z o.o. jest producentem drzwi i okien drewnianych. Powstała w 1990 roku i przez ponad 28 lat swojej działalności stała się jedną z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się firm branży stolarki budowlanej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.