Artykuł Dodaj artykuł

Kolorowo i solidnie. Wienerberger wzbogaca asortyment produktów dachowych Koramic

Asortyment Koramic, produktów służących do budowy pięknych, trwałych i szczelnych dachów, dostępny w ofercie handlowej firmy Wienerberger, został wzbogacony o nowe, godne uwagi wyroby.

wienerberger.logo.070709.gif
Asortyment Koramic, produktów służących do budowy pięknych, trwałych i szczelnych dachów, dostępny w ofercie handlowej firmy Wienerberger, został wzbogacony o nowe, godne uwagi wyroby.

Wraz ze zmianami oczekiwań klientów odnośnie materiałów budowlanych i rosnącymi wymaganiami odnośnie ich parametrów, zmienia się oferta handlowa firmy Wienerberger. Ten jeden z największych producentów ceramiki budowlanej w Polsce, dbając o potrzeby inwestorów i reagując na płynące z rynku sygnały, stale dba, by w jego asortymencie pojawiały się kolejne,  ciekawe kolorystycznie oraz coraz bardziej zaawansowane technologicznie i ułatwiające prace dekarskie materiały: dachówki, dodatki ceramiczne i praktyczne akcesoria systemowe KoraTech®.

Nowość w ofercie dachówek Koramic

kolorowo.solidnie1.240709.jpg
Renesansowa L15
mahoniowa angoba
szlachetna

Nowością wśród dachówek Koramic jest półpołyskowa dachówka Renesansowa L15, w kolorze mahoniowej angoby szlachetnej. Jest to już dwunasty wariant barwny tej popularnej dachówki zakładkowej. Do pokrycia 1m2 dachu potrzeba zaledwie ok. 12,5 sztuki tej dachówki, co w połączeniu z jej idealnymi proporcjami ułatwia i skraca czas wykonania połaci dachowej. Podwójne zamki: pionowy i poziomy, zwiększają szczelność pokrycia. Zastosowanie dachówki Renesansowej L15 umożliwia stworzenie estetycznego, w pełni szczelnego i wytrzymałego dachu o dolnej granicy nachylenia wynoszącej 22°. Ponadto użycie dodatkowych zabezpieczeń, w postaci np. membrany dachowej KoraTech®, pozwala na zmniejszenie kąta nachylenia połaci do 16°.

Szerszy asortyment akcesoriów systemowych KoraTech®  – szczelny dach łatwo i szybko

Pod nazwą KoraTech® kryją się najwyższej jakości produkty uzupełniające ofertę produktów dachowych: taśmy (aluminiowe, ołowiane, miedziane) uszczelniające kalenicę i grzbiet dachu, aluminiowe taśmy koszowe, uniwersalne taśmy KoraFlex uszczelniające połączenia koszy dachowych, system przeciwśniegowe, ławy kominiarskie, listwy wentylacyjne i zakończeniowe, grzebienie okapu, klamry, spinki,  siatki ochronne, a także membrany dachowe.

W tym roku wybór produktów systemowych został uzupełniony o nowy popularny wśród klientów rodzaj taśmy wentylacyjno - uszczelniającej kalenicę i grzbiet dachu- KoraTech® FlexiRoll. Ponad to asortyment poszerzono o  elementy wentylacyjne okapu wykonane z tworzywa sztucznego i kolejny uchwyt do łat.

kolorowo.solidnie3.240709.jpg
KoraTech® FlexiRoll

Dzięki użyciu taśm uszczelniających, kalenica i grzbiet dachu są odpowiednio zabezpieczone przed przenikaniem wilgoci pod połać dachową.

Taśma KoraTech® FlexiRoll wykonana jest z materiału całkowicie odpornego na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych i promieni UV.

Środkowa część taśmy, umożliwiająca skuteczną wentylację i stanowiąca ochronę przed przedostającym się śniegiem, wykonana jest z podatnej na kształtowanie, lekkiej, powleczonej polipropylenem tkaniny. Boki taśmy zakończone są pasmami plisowanego aluminium, które gwarantują właściwe odprowadzanie wody.

Taka konstrukcja taśmy umożliwia nie tylko wygodne połączenie jej z dowolnymi dachówkami o różnym przetłoczeniu, ale również na precyzyjne i łatwe umocowanie taśmy w odpowiednim miejscu nawet na bardzo skomplikowanym architektonicznie dachu. Samoprzylepne paski mocujące, znajdujące się na spodniej stronie taśmy i pokryte klejem na bazie butylu, umożliwiają łatwe połączenie taśmy z pokryciem dachowym.

Taśma  KoraTech® FlexiRoll dostępna jest w trzech najpopularniejszych kolorach pokryć dachowych w Polsce: ceglastym, brązowym i czarnym. Dzięki temu, można ją łatwo wkomponować w połać dacku.

kolorowo.solidnie2.240709.jpg
Elementy wentylacyjne okapu

Dzięki niewielkiej wadze, plastyczności i bezpieczeństwu użytkowania taśma stanowi znakomitą alternatywę dla tradycyjnych obróbek blacharskich.

Elementy wentylacyjne: grzebienie i listwy wentylacyjne okapu, stanowią ułatwienie przy prawidłowym wykonywaniu tych elementów dachu. Wykonane z polipropylenu lub z aluminium dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych: ceglastym, ciemnego brązu, zaś elementy z tworzywa sztucznego dodatkowo w kolorze czarnym.

Wybór uchwytów do mocowania łat kalenicowych i grzbietowych dopełnił nowy, praktyczny model – uchwyt z gwoździem, który doskonale nadaje się do mocowania łat dachowych o wszelkich dostępnych przekrojach.

Dach można uznać za kompletny i  prawidłowo skonstruowany, jeśli do jego budowy użyto profesjonalnych akcesoriów systemowych. Zakup nawet najpiękniejszej i najdroższej dachówki to zaledwie ćwierć drogi do stworzenia trwałego, szczelnego i bezpiecznego dachu. Akcesoria systemowe to niezmiernie ważna część całej konstrukcji i dopiero kiedy zadba się o wszystkie detale, można mieć pewność, że ta jedna z najważniejszych części składowych domu jest dobrze wykonana.