Artykuł Dodaj artykuł

Tłumy na Targach Mieszkań i Domów

W dniach 9 i 10 września na terenie MTP odbyła się kolejna edycja imprezy Targi Mieszkań i Domów. Ofertę zaprezentowało ponad 150 wystawców. Stoiska przedstawicieli branży mieszkaniowej odwiedzały rodziny z dziećmi, single, a także młode pary oraz seniorzy.

W dniach 9 i 10 września na terenie MTP odbyła się kolejna edycja imprezy Targi Mieszkań i Domów. Ofertę zaprezentowało ponad 150 wystawców. Stoiska przedstawicieli branży mieszkaniowej odwiedzały rodziny z dziećmi, single, a także młode pary oraz seniorzy.

Tłumy na Targach Mieszkań i DomówWrześniowe targi potwierdziły dobrą kondycję branży mieszkaniowej. Na terenie MTP pojawiła się rekordowa liczba 150 wystawców. Nie zabrakło nowych deweloperów oraz debiutujących projektów. Dopisali także zwiedzający, którzy licznie przybyli na dwa dni targowania. Wśród wystawców pojawili najwięksi przedstawicieli branży - Ataner, Echo Investment czy Nickel Development. Spółka Agrobex przygotowała premierę inwestycji Nowe Żegrze. – Nasz nowy projekt powstanie na poznańskich Ratajach, przy zbiegu ulic Rzeczańskiej i Byteńskiej. Inwestycja będzie składać się z czterech budynków wielorodzinnych. Podczas targów, jako uzupełnienie naszej oferty, proponowaliśmy także usługę wykończenie mieszkań „pod klucz” w cenie 150 zł za m2. Promocja ta dotyczy inwestycji Wilczak 20 w Poznaniu, Radosna III w Zalasewie oraz Osiedle Słoneczne w Szamotułach - mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu. Grupa Partner zaprezentowała swoje inwestycje będące w realizacji czyli Przystań Warta, Młyn nad Cybiną oraz dwie nowe, Nadolnik Compact Apartments, czyli kompleks 6 budynków ze smart apartamentami oraz Śródka OdNowa. Wszystkie realizowane na terenie Poznania. – Spodziewaliśmy się sporego zainteresowania naszym stoiskiem nie tylko ze względu na dotychczas realizowane inwestycje, ale także z powodu przedstawienia dwóch nowych projektów – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner. Odwiedzający stoisko Ekonbud-Fadom mogli zapoznać się z ofertą mieszkań Reduty Nowe Podolany, w Poznaniu. – W ramach tej inwestycji wprowadziliśmy do sprzedaży mieszkania w dwóch nowych budynkach, gdzie zaprojektowaliśmy 185 mieszkań o zróżnicowanym metrażu, tak aby każdy mógł tu znaleźć lokal na miarę swoich oczekiwań. – podkreśla Agata Nowaczyk, specjalistka z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się także stoisko dewelopera Proxin Ogrody, który promował III i IV etap inwestycji Nowe Ogrody. – Goście targowi zapoznawali się z naszą ofertą funkcjonalnych mieszkań z dużymi tarasami, ogródkiem czy balkonami. Dodatkowo zainteresowanych klientów zapraszaliśmy na drzwi otwarte na terenie inwestycji, które odbędą się 23 i 24 września. - mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.

Tłumy na Targach Mieszkań i DomówWśród inwestycji znajdujących się w ościennych gminach Poznania ciekawą ofertę przedstawił Planetbud Development, który zaprezentował ofertę aż pięciu osiedli, w tym debiutujące na rynku osiedle Kwiatowe w Zalasewie. Spółka Linea pokazała między innymi swoje flagowe inwestycje, czyli osiedle Leśna Polana i Osada Leśna w Dąbrówce, a wśród nich dwupoziomowe mieszkania z ogrodami. Na stoisku KM Building goście mogli zapoznać się z ofertą domów w zabudowie szeregowej, które deweloper promuje jako domy dostępne w cenie mieszkania. - Poza osiedlami Słoneczne w Brodowie i Rodzinny Zakątek w Błażejewku przybliżaliśmy potencjalnym klientom także mieszkania na inwestycji Zalasewo Park. – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Deweloper More Place zaprezentował dwie inwestycje. Kalinova - czyli kameralne osiedle domów parterowych, w podpoznańskich Złotnikach oraz Villę Sucholeską - dwukondygnacyjne apartamenty z ogrodami na dachu, zlokalizowane w Suchym Lesie. – Naszymi inwestycjami szczególnie interesowały się osoby, którym zależy na większej powierzchni mieszkalnej oraz przestronnych ogrodach. – podkreśla Tomasz Pietrzyński, członek zarządu More Place. Domy w zabudowie bliźniaczej prezentował deweloper Greenbud Development – Powodzenie naszych poprzednich pozwoliło nam na rozpoczęcie kolejnej czyli Zielone Rabowice II, zlokalizowanej w Rabowicach, 8 km od Poznania. Już na targach kolejne domy zostały zarezerwowane, a w najbliższych dniach mamy zaplanowane spotkania z zainteresowanymi klientami. – mówi Magdalena Błaszkowiak-Pepel, specjalista ds. sprzedaży z biura Greenbud Development.

Dodatkowe atrakcje dla odwiedzających

Tłumy na Targach Mieszkań i DomówOrganizatorzy Targów Mieszkań i Domów zadbali także o dodatkowe atrakcje dla zwiedzających. Podczas dwóch dni targowych odbywały się kreatywne warsztaty dla dzieci, a dla dorosłych wartościowe seminaria prowadzone przez ekspertów z branży. W specjalnej strefie finansów uczestnicy mogli dowiedzieć się między innymi jak budować zdolność kredytową, co jest potrzebne, aby taki kredyt dostać oraz jakie formalności są wymagane. Doświadczeniem i wiedzą dzielili się eksperci z zakresu nieruchomości, finansów i prawa.  

Podobne artykuły