Artykuł Dodaj artykuł

Systemy zaprasowywane Viega w biurowcu Prime Corporate Center

W budynku o wysokości 96 m i powierzchni 36 000 m2 kwestie techniczne nabierają szczególnego znaczenia

...Nowoczesna technologia, najwyższej jakości materiały instalacyjne

W budynku o wysokości 96 m i powierzchni 36 000 m2 kwestie techniczne nabierają szczególnego znaczenia. Dlatego w projekcie Prime Corporate Center postawiono na najwyższej jakości instalacje wodne i grzewcze. Systemy Sanpress Inox i Prestabo gwarantują trwałość i bezpieczną eksploatację przez wiele lat. Technologia zaprasowywania pozwoliła też znacznie skrócić czas montażu.

Systemy zaprasowywane Viega w biurowcu Prime Corporate Center Fot. Golub GetHouse
Fot. Golub GetHouse

Prime Corporate Center to jedna z największych inwestycji w Warszawie w ostatnich latach, jeśli chodzi o powierzchnie biurowe. Budynek wyróżnia się efektowną architekturą, wysokiej jakości wykończeniem wnętrz oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Systemy Viega zostały wybrane ze względu na pewność i trwałość połączeń, które będą pracowały w warunkach maksymalnego ciśnienia dopuszczalnego dla połączeń zaprasowywanych.

Optymalny wybór materiałów

Instalację wody użytkowej (średnice do 76,1 mm) wykonano w systemie Sanpress Inox. Rury i złączki ze stali nierdzewnej to najlepsze możliwe rozwiązanie pod względem odporności na korozję i higieny wody pitnej. Materiał ten, jako jedyny nie powoduje wtórnego zanieczyszczenia wody. Instalacja jest przystosowana do przegrzewów stosowanych do zwalczania bakterii legionella.

Prestabo to uniwersalny i ekonomiczny system ze stali czarnej ocynkowanej zewnętrznie. Wykonano w nim instalacje centralnego ogrzewania, ciepła technologicznego i wody lodowej do średnicy 108 mm, wszędzie tam gdzie ciśnienie robocze nie przekracza 16 bar. Z kolei do podłączenia grzejników kanałowych zastosowano system Pexfit Pro z rurami Pexfit Pro Fosta, składającymi się z trzech warstw: rury wewnętrznej PE-Xc, warstwy aluminium i białego płaszcza zewnętrznego. To samo rozwiązanie wykorzystano w instalacji sanitarnej do podłączenia misek ustępowych, umywalek i pryszniców.

Szybka i bezpieczna technologia

Biurowiec Prime Corporate Center Fot. Golub GetHouse
Biurowiec Prime Corporate Center
Fot. Golub GetHouse

Wszystkie systemy Viega, zastosowane w Prime Corporate Center oparte są na nowoczesnej technologii zaprasowywania. Pozwala ona zaoszczędzić nawet do 50% czasu w porównaniu z innymi sposobami łączenia rur, zapewniając jednocześnie najwyższy stopień bezpieczeństwa. Profil SC-Contur, w który wyposażone są złączki, gwarantuje natychmiastowe wykrycie niezaprasowanych omyłkowo połączeń podczas próby szczelności.

- Montaż w technice zaprasowywania jest znacznie szybszy i łatwiejszy niż na przykład przy połączeniach gwintowanych, co przekłada się na tempo pracy – przyznaje Piotr Gołuch, kierownik robót instalacyjnych w firmie Polonez Plus Sp. z o.o., która wykonywała instalacje w biurowcu.

Prime Corporate Center

Biurowiec Prime Corporate Center budowany jest przy ul. Grzybowskiej 76/78. Powierzchnia całkowita budynku wynosi 36 000 m2, z czego ponad 19 000 m2 zajmą biura. Obiekt jest projektem firmy Golub GetHouse. Koncepcję architektoniczną opracowała pracownia Epstein, natomiast za konstrukcję odpowiada spółka Warbud.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.