Artykuł Dodaj artykuł

Luksusowy hotel Narvil - wnętrza z doskonałą akustyką dzięki sufitom Rockfon

Narvil, jeden z najnowszych luksusowych obiektów na polskiej mapie hoteli, zaprojektowany został w oparciu o naturę. Nawiązuje do niej architekturą, designem, materiałami użytymi wewnątrz, ale także rozwiązaniami technicznymi. 

Narvil, jeden z najnowszych luksusowych obiektów na polskiej mapie hoteli, zaprojektowany został w oparciu o naturę. Nawiązuje do niej architekturą, designem, materiałami użytymi wewnątrz, ale także rozwiązaniami technicznymi.  W konstrukcji sufitu zatosowano panele marki Rockfon, które dzięki doskonałym parametrom w zakresie pochłaniania dźwięku oraz unikalnym właściwościom, zapewniają  doskonały klimat wnętrz w otoczeniu natury. A klientom biznesowym zadowolenie z sal konferencyjnych.

Prestiżowy obiekt oddany został do użytku zaledwie kilka miesięcy temu, a już dziś postrzegany jest jako jeden z najciekawszych i najbardziej nowoczesnych hoteli w Polsce. W każdym elemencie można tu odnaleźć inspiracje czerpane z natury i przyrody. Jego nazwa, Narvil, to bezpośrednie nawiązanie do położenia obiektu nad rzeką Narew, 40 km od Warszawy. Koncepcja bryły budynku, jak wyjaśnia projektant z pracowni KM rubaszkiewicz, oparta jest na otaczających drzewach. Motywem głównym jest ściana organiczna - połączenie szklanej elewacji z elementami murowanymi, wykonanej w dynamicznej, krzyżującej się formie.

Ta swoboda formy to także nawiązanie do natury wokół hotelu. Zgeometryzowana fasada, przywodząca na myśl konary i korzenie drzew, przenika przez obiekt, zapewniając we wnętrzach interesującą grę światłocienia. Koronę budowli wieńczy naturalna zieleń, a całość bryły odbija się w wodzie lub wtapia się w park w zależności od kierunku patrzenia.

Komfort odpoczynku

Hotel tworzy ponad 330 pokoi, restauracja i bary, oraz bogate zaplecze z basenem, salą fitness, kręgielnią, salą do squasha i bilardu, saunami i łaźniami. Wszystkie te wnętrza wystrojem i wyposażeniem przypominać mają gościom o tym, jak blisko natury wypoczywają. Wokół lasy, stare lipy i woda Narwi. Projektanci i właściciel obiektu zadbali jednak nie tylko o odpowiednią atmosferę i klimat wnętrz. Każdy luksusowy obiekt, szczególnie ten, w którym się wypoczywa, musi zapewnić odpowiednią ciszę i spokój gościom. By osiągnąć ten efekt zastosowano akustyczne sufity podwieszane marki Rockfon. – Podwieszane sufity z wełny mineralnej to najbardziej efektywny sposób, by osiągnąć odpowiednią akustykę wnętrz. Pochłaniają nadmierny hałas, obniżają czas pogłosu, i poprawiają zrozumienie mowy – mówi Andrzej Skrzypczak, dyrektor sprzedaży w Rockfon. 

Modułowe sufity Rockfon zastosowano więc m.in. w częściach ogólnodostępnych, wszędzie tam, gdzie przebywać może wiele osób jednocześnie, jak ciągi komunikacyjne, hole oraz toalety. Wykorzystana w tych wnętrzach linia Tropic charakteryzuje się najwyższymi parametrami w zakresie pochłaniania dźwięku (klasa A, współczynnik αw 1,00). W efekcie osoby przebywające tu nie przeszkadzają sobie wzajemnie, a odgłosy przemierzania korytarzy, czy pracy recepcji nie są uciążliwe dla innych gości. Spokój zapewnia więc atmosferę luksusu i wypoczynku na najwyższym poziomie.

Doskonała koncepcja przestrzenna części wspólnych obiektu to zaledwie jednak połowa sukcesu. O samopoczuciu klientów decyduje również jakość obsługi, komfort i cisza w pokojach. Inwestor zdecydował się więc na zastosowanie akustycznych sufitów podwieszanych także w poszczególnych apartamentach hotelowych.

– To nowe podejście do aranżacji wnętrz w pokojach. Dotychczas nie stosowano tu sufitów modułowych, a jedynie wykończenia z twardych materiałów jak np. gips. Jednak użycie takich technologii przyczynia się do wysokiego poziomu pogłosu w pomieszczeniu,
i przenikaniu dźwięków między pokojami –
zauważa Andrzej Skrzypczak, dyrektor sprzedaży firmy Rockfon. 

Udane spotkanie biznesowe

Odpowiedni komfort akustyczny potrzebny jest jednak nie tylko do relaksu. Nie trudno sobie wyobrazić, jak hałas, dźwięki dobiegające z sąsiedniej sali, czy zbyt duży pogłos w pomieszczeniu, który powoduje, że nie jesteśmy w stanie dokładnie zrozumieć co mówi druga osoba, mogą wpłynąć na wynik spotkania biznesowego. Im więcej elementów zakłócających, tym gorszy efekt spotkania. Także ten element wzięto pod uwagę w hotelu Narvil. W salach konferencyjnych wyposażonych w wysokiej jakości sprzęt audio-video nie zabrakło też sufitów podwieszanych regulujących akustykę pomieszczeń. Tu zastosowano moduły Sonar. Ta linia Rockfon cechuje się wysokim współczynnikiem pochłaniania dźwięku i zapewnia optymalny klimat wewnętrzny. Przestrzeń konferencyjna hotelu to w sumie blisko 4 tys. m kw. A nazewnictwo poszczególnych sal przywodzi skojarzenia z naturą i wodą: Nil, Kongo, Missisipi.

W hotelu Narvil dużo jest przeszkleń, obiekt jest więc doskonale doświetlony. Dodatkowym efektem jaki uzyskali projektanci jest kolejne odwołanie do otaczającej natury – w dużych, szklanych powierzchniach widzimy odbicie lasu. Poziom doświetlenia ważny jest zarówno w trakcie biznesowych spotkań i eventów, jak i w pokojach. Wpływ na to mają również gładkie, białe powierzchnie sufitów. W tych miejscach, gdzie zastosowano moduły Rockfon poziom odbicia światła wynosi ponad 80 proc.

Architekci wybierają gładkie powierzchnie

Luksusowe obiekty charakteryzuje elegancka przestrzeń. Uzyskanie tego efektu w hotelu Narvil możliwe było m.in. poprzez zastosowanie gładkich powierzchni. Projektując sufity architekci często sięgają po monolityczne, twarde płyty, rezygnując z wygodniejszych w montażu i eksploatacji sufitów modularnych. Stawiają na estetykę jednolitych powierzchni. Tymczasem ten sam efekt można uzyskać także przy odpowiednim doborze płyt modularnych. Projektanci w budynku Narvil zastosowali sufity Rockfon z krawędzią D, której konstrukcja jest niewidoczna. Wnętrza nabrały wysmakowanego charakteru. Jednocześnie zarządzający obiektem mogą bez problemu w razie potrzeby dostać się do instalacji ukrytych
w przestrzeni sufitowej.    

Wygodnym rozwiązaniem było również skorzystanie z różnych rozmiarów modułów. Zainstalowano zarówno standardowe płyty o wymiarach 600x600 mm, ale także większe 1200x600 mm. Te prostokątne formy użyte zostały m.in. w łazienkach, gdzie doskonale współgrają z identycznymi wymiarowo płytkami na ścianach.
W salach restauracyjnych i holach zainstalowano produkt Sonar w ciekawym module 1200x1200 mm. Większe wymiary płyt pasują do kubatury pomieszczeń, a dodatkowo podkreślają reprezentacyjność.

Obie płyty sufitowe, które znalazły się w hotelu Narvil cechuje klasa reakcji na ogień: A1, co jest ważne przy doborze rozwiązań do wnętrz użyteczności publicznej. A wełna skalna, z której wykonane są płyty, nie zawiera żadnych substancji odżywczych, dzięki czemu nie rozwijają się w niej mikroorganizmy, co wpływa na higienę pomieszczeń. Te ostatnie właściwości powodują, że produkty Rockfon mogą być z sukcesem stosowane w branży hotelarskiej, której stawia się zaostrzone wymagania związane z bezpieczeństwem pożarowym i sanitarnym oraz wysoką trwałością produktów wykończeniowych.

Galeria:

galeria_160  

 

Galeria zdjęć do artykułu

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.