Artykuł Dodaj artykuł

Trzy nowe inwestycje SGI w Szczecinie

W Szczecinie powstaną trzy nowe inwestycje mieszkaniowe. Projekty zrealizuje SGI Baltis (www.sgi.pl), deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości mieszkań, apartamentów i obiektów biurowych. Budowa pierwszego projektu ruszyła już w styczniu 2011 r. Start kolejnych dwóch planowany jest na III kwartał br. Łączną wartość wszystkich inwestycji szacuje się na ok. 62 mln złotych.

W Szczecinie powstaną trzy nowe inwestycje mieszkaniowe. Projekty zrealizuje SGI Baltis (www.sgi.pl), deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości mieszkań, apartamentów i obiektów biurowych. Budowa pierwszego projektu ruszyła już w styczniu 2011 r. Start kolejnych dwóch planowany jest na III kwartał br. Łączną wartość wszystkich inwestycji szacuje się na ok. 62 mln złotych.

SGI Baltis rozpoczyna trzy nowe inwestycje mieszkaniowe w Szczecinie: Osiedle Krakowska II, Osiedle Poziomkowe i Osiedle pod Platanami. Pierwszy z rozpoczętych projektów jest drugim etapem kameralnego Osiedla Krakowska, które dotychczas cieszyło się dużym uznaniem wśród klientów. Dwie pozostałe inwestycje ruszą w III kwartale 2011 r.

„Trzy nowe projekty w jednym mieście to dla nas duże wyzwanie. Szczecin jest naszym rodzimym i jednym z kluczowych rynków inwestycyjnych, dlatego tu chcemy dalej się rozwijać i inwestować. Znamy potrzeby mieszkańców Szczecina i staramy się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom” – mówi Grzegorz Kawecki, Wiceprezes SGI Baltis. „Dbamy o to, aby nasi klienci mieli do dyspozycji zarówno szeroki wybór lokalizacji, jak i bogatą ofertę mieszkań o zróżnicowanej cenie za mkw. Jesteśmy przekonani, że każda osoba szukająca obecnie mieszkania w Szczecinie, znajdzie wśród naszych propozycji coś dla siebie” – dodaje Kawecki.

Kameralne i zielone Osiedle Krakowska II

Osiedle Krakowska II

Jedną z inwestycji jest Osiedle Krakowska II położone pomiędzy ulicami Krakowską i Europejską w dzielnicy Gumieńce. Prace budowlane rozpoczęto na początku br. Jest to drugi etap inwestycji, która dzięki swojej architekturze i kameralnej zabudowie znalazła już uznanie klientów. Zakończenie realizacji planowane jest na grudzień 2012 roku.

Osiedle będzie składać się z czterech kameralnych dwu i trzy piętrowych budynków mieszkalnych. Powstaną tu 84 mieszkania dwu, trzy i czteropokojowe o powierzchni od 50 mkw do 85 mkw. Autorami projektu, podobnie jak w przypadku pierwszego etapu inwestycji, są Ryszard Burbicki i Małgorzata Rucka z biura FBA s.c.

„Os. Krakowska II powstaje z myślą o wymagających klientach. Projekt budynków umożliwia dowolną aranżację przestrzeni mieszkań, tak by mieszkańcy mogli dopasować je do własnych potrzeb. Inwestycja została zaprojektowana z uwzględnieniem szczegółów architektonicznych. Lekkości i elegancji nadadzą jej m.in. liczne przeszklenia oraz pastelowe odcienie żółci w zewnętrznej elewacji” – mówi Grzegorz Kawecki z SGI Baltis.

Inwestycję wyróżnia bardzo dobra lokalizacja w zacisznej dzielnicy Szczecina oraz bliskość rozległych terenów zielonych. Ponadto kameralna zabudowa zapewni spokój i komfort mieszkańców. Budynki są usytuowane w dużych od siebie odległościach, co pozwoliło na zagospodarowanie znacznej powierzchni rekreacyjnej. Wewnątrz osiedla znajduje się plac zabaw, ścieżki i ławki dla spacerowiczów oraz liczne nasady krzewów i zieleni. Właściciele mieszkań zlokalizowanych na parterze będą mogli korzystać także z przydomowych ogródków. Całe osiedle będzie ogrodzone i wyposażone w system kamer monitorujących otoczenie oraz hale garażowe.

Funkcjonalne i komfortowe Osiedle Poziomkowe

Osiedle Poziomkowe

Drugą inwestycją jest Osiedle Poziomkowe, które powstanie przy skrzyżowaniu ulic Rapackiego i ks. Warcisława. Nazwa osiedla została wybrana przez mieszkańców Szczecina w ramach ogłoszonego przez SGI konkursu.

„Cieszymy się, że to Szczecinianie sami wybrali nazwę tej inwestycji. Naszym zdaniem świetnie komponuje się ona z kolorystyką osiedla. Podkreśla również walory inwestycji, jak komfort, bliskość terenów zielonych i przyjazną atmosferę” – mówi Grzegorz Kawecki z SGI Baltis.

Osiedle będzie złożone z dwóch budynków: czteropiętrowego i pięciopiętrowego. Do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie 98 nowoczesnych mieszkań z taką samą liczbą miejsc parkingowych. Planowane oddanie inwestycji do użytku przewidziano w połowie 2013 roku.

Wszystkie mieszkania – w zależności od ich położenia – będą wyposażone odpowiednio w balkon, taras, loggie lub ogrodzony przedogródek dla mieszkań na parterze. Pomiędzy dwoma budynkami powstanie teren rekreacyjny, dostępny jedynie dla mieszkańców osiedla. Elegancka bryła budynków utrzymana będzie w kolorach szarości, które stworzą tło dla głównego wejścia podkreślonego wyrazistym odcieniem czerwieni. Projekt architektoniczny inwestycji opracowało biuro architektoniczne FBA s.c. ze Szczecina.

„Osiedle przy ul. Rapackiego ma być przede wszystkim funkcjonalnym, bezpiecznym i komfortowym miejscem do zamieszkania; z dogodnym dojazdem do centrum miasta oraz bliskością wielu punktów usługowych, jak szkoły, przedszkola, banki, szpital, sklepy spożywcze czy poczta. Całe osiedle zostanie ogrodzone, a dodatkowo od strony ul. ks. Warcisława zamontowany zostanie ekran akustyczny” – wyjaśnia Grzegorz Kawecki z SGI Baltis.

Najwięcej mieszkań na Osiedlu pod Platanami

Osiedle pod Platanami

Trzecia szczecińska inwestycja SGI Baltis to Osiedle pod Platanami zlokalizowane przy ul. Emilii Plater. Jest to projekt wyróżniający się wśród trzech planowanych, największą powierzchnią użytkową, która wyniesie blisko 8400 mkw. W budynku zaprojektowano łącznie 134 mieszkania o zróżnicowanej kubaturze od 37 do 97 mkw. Inwestycja położona jest niemal w centrum miasta, a jednocześnie w sąsiedztwie parku im. Adama Mickiewicza oraz Wałów Chrobrego, miejsc idealnych na długie spacery.

„Osiedle pod Platanami wyróżniać będzie nowoczesna architektura oraz położenie w sercu Szczecina. To doskonałe miejsce dla osób aktywnych, ceniących sobie zalety życia w dużym mieście” – komentuje Grzegorz Kawecki z SGI Baltis.

Czteroklatkowy budynek posiada harmonijną sylwetkę wkomponowaną w naturalne ukształtowanie terenu i istniejącej zieleni. Najniższa część budynku posiada 5 pięter, a najwyższa 10. W budynku powstaną także lokale usługowe i dwupoziomowy garaż podziemny dla mieszkańców. Autorami koncepcji architektonicznej są Miłosz Raczyński i Marek Sietnicki ze szczecińskiej pracowni Mellon Architekci s.c. Zakończenie budowy przewidziano wstępnie na III kwartał 2013 roku.

Więcej informacji na www.sgi.pl.

Podobne artykuły