Artykuł Dodaj artykuł

WXCA stawia na nowoczesne technologie z Autodesk Revit Architecture

O wyborze platformy Autodesk Revit zadecydował potencjał w obszarze współpracy międzybranżowej

O wyborze platformy Autodesk Revit zadecydował potencjał w obszarze współpracy międzybranżowej

Spółka architektoniczna WXCA zakończyła wdrożenie Autodesk Revit Architecture. O zmianie sposobu projektowania z dwuwymiarowego na zgodne z koncepcją BIM zadecydowano ze względu na możliwości jakie daje praca na modelu cyfrowym, szczególnie stały dostęp do aktualnych informacji projektowych dla każdego członka zespołu. 

„Podstawowym kryterium wyboru oprogramowania była dla nas możliwość pracy na jednym modelu we wszystkich branżach, a co za tym idzie znaczne usprawnienie koordynacji międzybranżowej. Autodesk Revit Architecture był optymalnym rozwiązaniem.” – ocenia Szczepan Wroński, właściciel, WXCA. Wdrożenie zrealizowała firma AEC Design, Autoryzowany Partner Autodesk.

Praca na konkurs architektoniczny na projekt koncepcyjny Muzeum Morskiego – Centrum Nauki przy ul. Apolinarego Tadeusza Wendy 6 w Szczecinie. Projekt wykonany w pracowni WXCA w Autodesk Revit Architecture.

WXCA to dynamicznie rozwijająca się polska pracownia architektoniczna. Od czterech lat oferuje kompleksowe usługi, w tym: projektowanie, planowanie, usługi z zakresu urbanistyki krajobrazu, architektury (w tym wnętrz) i inżynierii. W 2009 WXCA wygrała międzynarodowy konkurs na opracowanie i realizację jednego z najbardziej prestiżowych projektów – kompleksu Muzeum Wojska Polskiego na terenie Cytadeli Warszawskiej.

„Zwycięstwo w tym konkursie umożliwiło naszej pracowni ważne inwestycje, w tym w nowoczesne oprogramowanie.” – mówi Szczepan Wroński „Wielobranżowy model Muzeum realizujemy już zgodnie z koncepcją BIM, wykorzystując – wraz z firmami współpracującymi - platformę Autodesk Revit.”

WXCA - wybrane wizualizacje Muzeum Wojska Polskiego. Wielobranżowy model Muzeum realizowany jest w pracowni WXCA na platformie Autodesk Revit.

Trójwymiarowy model budynku Muzeum Wojska Polskiego otwiera nowy rozdział w historii WXCA, tworząc wspólne środowisko pracy dla wszystkich branż zaangażowanych w proces projektowy; podnosząc efektywność poprzez jednoczesne nanoszenie poprawek przez różnych członków zespołu, co w rezultacie ułatwia szybsze wykrycie błędów i kolizji. „Projektowanie w Autodesk Revit Architecture znacząco poprawia komunikację w projekcie, pozwalając całemu zespołowi na pracę w oparciu o ten sam model 3D, bieżące śledzenie zmian i świadome, oparte o aktualne informacje, podejmowanie decyzji związanych z projektem. Możliwość analizy wielu wariantów pozwala na zaproponowanie rozwiązania optymalnego, najlepszego przy konkretnych założeniach” – ocenia Szczepan Wroński.

Wdrożenie rozpoczęto na początku bieżącego roku. Po instalacji i przeszkoleniu zespołu architektów, WXCA rozpoczęło stosowanie Autodesk Revit Architecture w projektach konkursowych, m.in. Muzeum w Poznaniu, Muzeum Morskiego w Szczecinie, czy też na zagospodarowanie brzegów jeziora Krzywego w Olsztynie. Obecnie nowe projekty w pracowni tworzone są już w oparciu o Autodesk Revit Architecture.

Inwestycja w oprogramowanie została częściowo sfinansowana ze środków UE z programu Innowacyjna Gospodarka.

Podobne artykuły