Artykuł Dodaj artykuł

Warszawiacy chcą domów w cenie mieszkania

Unidvelopment Sp. z o.o. odnotowała w 2011 roku dwukrotnie wyższą sprzedaż domów jednorodzinnych niż rok wcześniej. Czym spowodowane jest tak duże zainteresowanie? Jakich domów poszukują klienci?

Unidvelopment Sp. z o.o. odnotowała w 2011 roku dwukrotnie wyższą sprzedaż domów jednorodzinnych niż rok wcześniej.

Czym spowodowane jest tak duże zainteresowanie? Jakich domów poszukują klienci?

Osada Brzeziny

Zainteresowanie domami jednorodzinnymi, oferowanymi przez Unidevelopment Sp. z o.o. związane jest z dużym zapotrzebowaniem na nieruchomości na obrzeżach Warszawy, w cenach poniżej miliona złotych. Wynika ono też z ogólnie dobrej sytuacji na rynku. Liczba sprzedanych domów jednorodzinnych wiąże się również z wyraźną różnicą cen pomiędzy nieruchomościami z rynku wtórnego i pierwotnego. Nowe domy są obecnie oferowane znacznie taniej niż ich odpowiedniki, które były już użytkowane przez wcześniejszych właścicieli i to one mogą obecnie z powodzeniem konkurować cenowo z mieszkaniami.

„Rozpatrując zakup domu jednorodzinnego na obrzeżach Warszawy klienci porównują zwykle jego cenę do ofert zlokalizowanych w najbliżej położonych dzielnicach miasta.” - Ewa Przeździecka, Kierownik Działu Marketingu Unidevelopment Sp. z o.o. – „Na nieruchomości tego typu decydują się bardzo często właśnie osoby, które dotychczas mieszkały w pobliskich częściach stolicy. Znają oni zwykle okoliczną infrastrukturę i interesują się planami jej rozbudowy w najbliższych latach. W przypadku oferty Unidevelopment ma to bardzo duże znaczenie. Każda z oferowanych przez nas inwestycji znajduje się na terenach, które w najbliższych latach zyskają między innymi wygodniejszy dojazd do centrum miasta.”

Osiedle Polnych Maków

W ofercie spółki znajdują się domy jednorodzinne na Osiedlu Polnych Maków zlokalizowanym w miejscowości Zamienie (gmina Lesznowola) na granicy Ursynowa i nieruchomości w Osadzie Brzeziny na Zielonej Białołęce u zbiegu ulic Ostródzkiej i Zdziarskiej (5 min. samochodem od Trasy Toruńskiej). Pod koniec 2010 roku firma ukończyła sprzedaż domów na osiedlu Gardenia w podwarszawskich Łomiankach. Obecnie oferowane nieruchomości o powierzchniach ok. 180 m2, znajdują się na działkach od 300 m2 do ponad 800 m2. Ich ceny kształtują się w granicach od 650 000 zł do 840 tys. złotych i odpowiadają zwykle stawkom za 3-4 pokojowe mieszkanie, w którejś z pobliskich dzielnic.

Podobne artykuły