Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Międzynarodowe Targi Budownictwa „Twój Dom 2015” w Bielsku-Białej, 24 – 26.04, Hala pod Dębowcem

20-04-2015, 02:00

Międzynarodowe Targi Budownictwa „Twój Dom 2015” w Bielsku-Białej

Rekordowa liczba wystawców, „gorące” tematy na konferencjach, nowe inicjatywy  targowe powoduje, że tegoroczne Targi Budownictwa zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. Zainteresowanie wystawą jest ogromne. Udział zapowiedziało ponad 230 wystawców z Polski i z zagranicy. Jest to o 15% więcej niż w ubiegłorocznej wiosennej edycji.  Z optymizmem można przyjąć to za pierwszy symptom ożywienia koniunktury w branży budowlanej.

Tematem topowym jest nowoczesne budowanie; najwyższa jakość i preferencyjne ceny materiałów,  minimalizowanie kosztów utrzymania budynków (efektywność energetyczna).

Postęp technologiczny w tej branży jest imponujący. Targi są świetną okazją, by zapoznać się z nowinkami, podanymi w pigułce, za to na szeroką skalę. Pojawiło się wiele nowatorskich produktów i rozwiązań budowlanych, zapewniających komfort cieplny budynku a generujących niskie rachunki za energię. Na miejscu można zasięgnąć informacji, podpytać ekspertów, porównać i wybrać dla siebie najlepsze z możliwych rozwiązań.
Firmy od miesięcy przygotowują się, by w te trzy kwietniowe dni pokazać wszystko, co mają najlepszego.

To Targi zarówno dla budujących jak i osób planujących remont czy modernizację. Z myślą o tych ostatnich po raz pierwszy na targach zorganizowana została  Strefa Dobrych Wnętrz – specjalnie oznaczone ekspozycje z nowoczesną aranżacją wnętrz. Są to meble, artykuły dekoracyjne, wyposażenie mieszkania, łazienki i kuchni. Inspirujące może okazać się samo oglądanie przygotowanych ekspozycji, dodatkowym atutem są stoiska, na których porad będą udzielać architekci wnętrz.

Targi Budownictwa to też okazja, by poszerzyć wiedzę, o tym jak dobrze budować. Pod hasłem Wiedza daje przewagę – odbywać się będą konferencje i  wykłady znakomitych gości, dotykające aktualnych problemów budowlanych i sposobów ich rozwiązania. Swoją obecność na konferencjach zapowiedział europejskiej sławy  twórca i propagator budownictwa pasywnego, Dipl. Ing. Günter Schlagowski. Dodatkowo wykłady uzupełnią praktyczne pokazy i prezentacje na żywo  prowadzone na Wyspie Nowości.

Pozycją specjalną na tegorocznych Targach będzie Śląskie Forum „Energia dla Prosumenta”.

Tematyka Forum jest odpowiedzią na ogromne zainteresowanie możliwością pozyskiwania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii na potrzeby własne, a jednocześnie odsprzedawania nadwyżek do sieci energetycznej. Instalacje tego typu są dofinansowane z rządowych środków NFOŚiGW, program Prosument  rusza od 24 kwietnia.

Gościem Forum będzie przedstawiciel  NFOŚiGW, stąd z pierwszej ręki można będzie uzyskać informacje, jak skorzystać z tej formy dofinansowania.

Ponieważ sprawami budownictwa zainteresowane są często młode rodziny, do odwiedzenia targów zapraszamy rodziców z dziećmi. Młodsze znajdą opiekę w targowym przedszkolu. Na te odrobinę starsze czeka Klub Młodego Budowlańca, a w nim instruktorzy, którzy w formie warsztatów,  pokażą jak rozwijać umiejętności planowania, działać twórczo czy usprawnić zdolności manualne.

Pojawi się też ścianka wspinaczkowa obok przedszkola targowego. Małe pociechy będą miały dużo atrakcji, a rodzice w tym czasie mogą spokojnie zwiedzić targi i dokonać właściwych wyborów.

Nie można przeoczyć tegorocznych Międzynarodowych Targów Budownictwa w Bielsku-Białej, które odbędą się w dniach 24 - 26 kwietnia br. w Hali pod Dębowcem. Warto skorzystać ze specjalnego, bezpłatnego e-biletu do pobrania na stronie www.targibielskie.pl , gdzie dostępne są też bliższe informacje o planowanych wydarzeniach na tej imprezie.

Zapraszamy w piątek i sobotę od godz.10.00 – 18.00, natomiast w niedzielę od 10.00 – 16.00.

Organizatorem targów jest Biuro Promocji i Wystaw ASTRA (www.targibielski.pl). 

Podobne artykuły