Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Bezpłatne webinarium: Z 3h do 20 minut: skuteczne skrócenie kluczowego procesu dzięki systemom informatycznym

Celem webinarium jest przedstawienie procesu transformacji biznesowej GEA Technika Cieplna, realizowanej w oparciu o rozwiązania informatyczne QAD.

Celem webinarium jest przedstawienie procesu transformacji biznesowej GEA Technika Cieplna, realizowanej w oparciu o rozwiązania informatyczne QAD. Omówimy wyzwania, cele biznesowe oraz rozwiązania organizacyjne i informatyczne, które pozwoliły firmie osiągnąć sukces biznesowy. Wskażemy wyjątkowe efekty współpracy dostawcy oprogramowania i zespołu informatycznego GEA Technika Cieplna, które przyniosły niespotykany w branży zwrot z inwestycji w systemy IT.

Adresaci:

Webinarium kierowane jest do wszystkich osób odpowiedzialnych za realizację celów biznesowych przedsiębiorstwa i zastosowanie nowoczesnych technologii informatycznych. W szczególności powinno zainteresować kadrę zarządzającą oraz menedżerów odpowiedzialnych za informatykę, produkcje, logistykę i inne kluczowe obszary przedsiębiorstwa produkcyjnego. Założeniem webinarium jest przedstawienie faktycznych wyzwań biznesowych, z którymi spotykają się menedżerowie i omówienie konkretnych rozwiązań mających na celu zwiększanie efektywności firm w oparciu o aplikacje wspomagające zarządzanie.

Program:

W ramach webinarium zostaną omówione:

1. Wyzwania biznesowe, przed którymi stało kierownictwo GEA Technika Cieplna

• Zwiększenie wymogów produkcyjnych wobec opolskiego zakładu
• Problem z zasobami i ich skutecznym wykorzystaniem
• Konieczność przemodelowania kluczowych procesów

2. Proces QAD Effective Enterprise: planowanie transformacji biznesowej

• Analiza strategiczna i formułowanie mierników efektywności
• Dostosowanie rozwiązań do celów biznesowych
• Analiza mierników i wskaźników

3. Najskuteczniejsze metody wprowadzania rozwiązań informatycznych

• Kompleksowy system ERP – QAD Enterprise Applications
• QAD Configurator oraz QAD Enterprise Asset Management
• Plany rozwoju: QAD Business Intelligence i QAD Supply Chain Portal

4. Efekty zastosowania rozwiązań informatycznych w GEA Technika Cieplna

• 3h w 20 minut: Metody badania efektywności procesów i wydajności systemów IT.
• Najwyższy wskaźnik zwrotu z inwestycji (ROI) w system informatycznych.

Termin:

28 września 2012 roku, początek o godz. 10.00 – zakończenie o godz. 10.45 (po zakończeniu webinarium, jeszcze przez pół godziny będzie można zadawać pytania prowadzącym)

Prowadzący:

Jacek Nazgowicz: Szef działu informatyki GEA Technika Cieplna.

GEA Technika Cieplna to spółka należąca do międzynarodowego koncernu GEA Group AG, który od blisko 80 lat jest wiodącym producentem wysokiej klasy specjalistycznych urządzeń procesowych oraz komponentów. Specjalizuje się w doborze, projektowaniu i produkcji wysokosprawnych wymienników ciepła. GEA posiada najobszerniejszą na świecie ofertę wymienników ciepła dla przemysłu, składającą się obecnie z 400 różnych rodzajów. Firma dysponuje ogromną powierzchnią produkcyjną rzędu 12000 m2, z czego 1372 m2 stanowi specjalnie wydzielona i kompletnie wyposażona hala, przeznaczona wyłącznie do produkcji wymienników ze stali wysokostopowych. Rocznie powstaje tu około 5 tys. sztuk wymienników ciepła i pozostałych wyrobów stalowych.

Artur Sawicki: Dyrektor Sprzedaży QAD Polska.

QAD to obecnie jeden z największych dostawców zintegrowanych systemów wspierających zarządzanie klasy ERP dla przedsiębiorstw produkcyjnych i dystrybucyjnych. Sukcesy QAD w Polsce i na świecie potwierdza kilka renomowanych instytucji badawczych m.in. Aberdeen Group, META Group, Gartner Group, AMR Research. Źródłem sukcesu QAD jest wyjątkowa staranność w zdobywaniu i aktualizowaniu wiedzy o przedsiębiorstwach produkcyjnych i dystrybucyjnych oraz umiejętność zawarcia tej wiedzy w funkcjonalności oferowanego systemu i realizacji projektów wdrożeniowych. Branże, w których obsłudze specjalizuje się QAD to: elektroniczna i aparatury precyzyjnej, sprzętu, maszyn i części dla przemysłu, motoryzacyjna i środków transportu, spożywcza i napojów, produktów konsumpcyjnych oraz sprzętu medycznego i farmacji.

Więcej informacji o QAD: www.qad.com; www.qad.pl

Uczestnictwo: Udział jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Podobne artykuły