Artykuł Dodaj artykuł

(Długo)wieczny płomień – kominki elektryczne Optiflame z obudowami do klasycznych wnętrz

Styl klasyczny od lat cieszy się popularnością wśród projektantów i dekoratorów wnętrz. Nic w tym dziwnego – zachwyca on kunsztownymi zdobieniami i majestatycznym wzornictwem, a także ponadczasową kolorystyką.

Optiflame logo

Styl klasyczny od lat cieszy się popularnością wśród projektantów i dekoratorów wnętrz.

Nic w tym dziwnego – zachwyca on kunsztownymi zdobieniami i majestatycznym wzornictwem, a także ponadczasową kolorystyką. Specjalnie z myślą o wielbicielach klasycznych rozwiązań aranżacyjnych powstały nowe kominki elektryczne Milano, Rome i Verona marki Optiflame.

Ciężkie, monumentalne komody, pikowane sofy obite grubym pluszem i marmurowe rzeźby – tak wielu z nas wyobraża sobie wystrój typowego, klasycznego wnętrza. Tymczasem ten popularny styl aranżacyjny daleki jest od pałacowego przepychu. Najważniejsza jest w nim bowiem dbałość o szczegóły, precyzja wykonania i naturalne surowce. Nowe kominki elektryczne Milano, Rome i Verona marki Optiflame, za sprawą stylizowanej obudowy, doskonale wpisują się w ten kanon, dlatego też z powodzeniem sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym.

Kominek elektryczny Milano Fot. Optiflame/Glen Dimplex Polska
Kominek elektryczny
Milano
Fot. Optiflame/Glen
Dimplex Polska

Milano – na włoską nutę

Milano, pierwszy z kominków elektrycznych marki Optiflame przeznaczonych do wnętrz urządzonych w tradycyjnym stylu, zachwyca kunsztownym wykończeniem i stonowaną kolorystyką. Elegancka obudowa, fornirowana naturalnym drewnem w kolorze Wiśni lub Złotego Dębu z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym estetom.

Wszystkich tych, którzy stawiają na funkcjonalność zainteresuje natomiast informacja, że kominek elektryczny Milano marki Optiflame wyposażony jest w wyjątkowo realistyczny efekt płonących polan oraz posiada wbudowany termowentylator o mocy 1,2 kW, który łagodnie rozprowadza ciepło po pomieszczeniu. Co więcej efekt ognia może działać niezależnie od funkcji grzania, temperaturę można natomiast regulować za pomocą termostatu.

Kominek elektryczny Rome Fot. Optiflame/Glen Dimplex Polska
Kominek elektryczny
Rome
Fot. Optiflame/Glen
Dimplex Polska

Rome – rzymskie inspiracje

Kominek elektryczny marki Optiflame noszący urokliwą nazwę Rome poszczycić się może ciemnobrązową obudową fornirowaną naturalnym drewnem. Front kominka udekorowany został delikatnym ornamentem w formie wstęgi materiału, boki zaś ozdobiono płaskorzeźbą przypominającą antyczne pilastry czy półkolumny. Dzięki temu całość prezentuje się niezwykle stylowo i elegancko.

Kominek elektryczny Rome marki Optiflame zasługuje jednak na zainteresowanie nie tylko ze względu na pełen wdzięku design, ale również z uwagi na wygodę użytkowania. Wyposażony jest on w realistyczny efekt płomienia z paleniskiem imitującym płonące polana oraz posiada wbudowany termowentylator o mocy 1,2 kW.

Obie funkcje – płomienia i grzewcza – działać mogą całkowicie niezależnie od siebie, dzięki czemu w letnie wieczory nie będziemy musieli niepotrzebnie dogrzewać pomieszczenia. Warto dodać, że elementy regulacji temperatury zostały dyskretnie ukryte za ruchomym panelem maskującym, zatem nie zakłócają one eleganckiej linii kominka.

Kominek elektryczny Verona narożnikowa Fot. Optiflame/Glen Dimplex Polska
Kominek elektryczny
Verona narożnikowa
Fot. Optiflame/Glen
Dimplex Polska

Verona narożnikowa – dla romantyków

Verona narożnikowa to kolejny kominek elektryczny marki Optiflame zaprojektowany z myślą o klasycznych wnętrzach, tym razem nieco bardziej romantycznych. Dowodem na to jest elegancka obudowa fornirowana drewnem w kolorze orzechowym i udekorowana prostym, geometrycznym reliefem.

W modelu tym na uwagę zasługuje również panel wewnętrzny imitujący jasny marmur, który doskonale kontrastuje z ciemnym drewnem i jednocześnie rozświetla front kominka. Warto podkreślić, że obudowa kominka elektrycznego Verona marki Optiflame zaprojektowana została w taki sposób, by ustawić ją w narożniku pomieszczenia, co pozwala zaoszczędzić we wnętrzu sporo miejsca.

Dzięki temu nawet w niewielkich pokojach możemy napawać się widokiem polan płonących wewnątrz kominka elektrycznego oraz rozkoszować przyjemnym ciepłem, za które odpowiada termowentylator o mocy 1,2 kW.

Kominki elektryczne Optiflame – dlaczego warto?

Eleganckie obudowy należą do największych atutów kominków elektrycznych Milano, Rome i Verona marki Optiflame, jednak ich równie ważnymi zaletami są funkcjonalność i komfort użytkowania. Kominki elektryczne można bez przeszkód zamontować nie tylko w domu, ale również w niewielkim mieszkaniu – nie wymagają one bowiem podłączenia do komina, specjalnego systemu wentylacyjnego ani odprowadzania spalin. Co więcej – urządzenia marki Optiflame nie wydzielają dymu, nie brudzą pomieszczeń i nie wymagają czasochłonnego czyszczenia czy składowania opału. Wystarczy podłączyć kominek elektryczny do źródła zasilania, aby rozświetlił się on blaskiem płomieni.

Każdy z nas marzy o idealnym domu, urządzonym zgodnie z naszym gustem i upodobaniami. Miłośnicy klasycznych rozwiązań, z pietyzmem dobierający odpowiedni kolor i fakturę ścian, kształt mebli czy dodatki nie są w tej kwestii wyjątkiem. Stylowe kominki marki Optiflame z klasycznymi obudowami  to propozycje, które pomogą dopełnić  im obraz perfekcyjnie zaaranżowanego wnętrza…

Kominek elektryczny ROME

 • Typ: kominek + obudowa
 • Wymiary (wysokość  x szerokość x głębokość): 1000 x 1120 x 380 mm
 • Moc grzewcza: 1,2 kW
 • Pobór energii przez efekt optyczny: 120 W
 • Kolor: wiśnia lub złoty dąb
 • Cena brutto: 2270zł

Kominek elektryczny MILANO

 • Typ: kominek + obudowa
 • Wymiary (wysokość  x szerokość x głębokość): 1120 x 970 x 360 mm
 • Moc grzewcza: 1,2 kW
 • Pobór energii przez efekt optyczny: 120 W
 • Kolor: espresso
 • Cena brutto: 1830 zł

Kominek elektryczny VERONA NAROŻNIKOWA

 • Typ: kominek + obudowa
 • Wymiary (wysokość  x szerokość x głębokość): 1016 x 1041 x 315 mm (ustawienie  płasko przy ścianie) lub 787 mm (ustawienie narożnikowe)
 • Moc grzewcza: 1,2 kW
 • Pobór energii przez efekt optyczny: 120 W
 • Kolor: orzech
 • Cena brutto: 1790 zł

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły