Artykuł Dodaj artykuł

Ogień w roli głównej – nowe kominki elektryczne Albany i Delaware marki Optiflame z efektem płomienia 3D Opti-Myst

Blask i ciepło bijące z płonącego kominka potrafią wyczarować we wnętrzu przytulną atmosferę, a także skłaniają do refleksji, marzeń i relaksu. Warto zatem zadbać, by tańczące w palenisku języki ognia były jak najbardziej realistyczne.

Optiflame logo

Blask i ciepło bijące z płonącego kominka potrafią wyczarować we wnętrzu przytulną atmosferę, a także skłaniają do refleksji, marzeń i relaksu.

Warto zatem zadbać, by tańczące w palenisku języki ognia były jak najbardziej realistyczne. Specjalnie z myślą o bardzo wymagających użytkownikach projektanci marki Optiflame stworzyli dwa nowe modele kominków elektrycznych Albany i Delaware z niezwykłym, trójwymiarowym efektem płomienia  Opti-Myst®.

Kominek elektryczny Albany Fot. Optiflame/Glen Dimplex Polska
Kominek elektryczny Albany
Fot. Optiflame/Glen
Dimplex Polska

Kominki elektryczne, jeszcze niedawno zupełnie nieznane w Polsce, zyskują w naszym kraju coraz większą popularność. Wynika to z faktu, że są one rozwiązaniem bardzo komfortowym, prostym w obsłudze i, co istotne – niedrogim w eksploatacji, gdyż sam efekt płomienia pobiera jedynie 120-300W energii elektrycznej. Jako, że kominki elektryczne nie wymagają odprowadzenia spalin, podłączenia do komina ani specjalnego systemu wentylacji, sprawdzą się nawet tam, gdzie instalowanie kominka tradycyjnego nie wchodzi w grę, np. w mieszkaniu w blokach.

Co więcej, elektryczne kominki nie brudzą pomieszczeń sadzą czy popiołem i nie trzeba ich czyścić. Nie wydzielają również spalin ani nie parzą, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Warto dodać, że kominki elektryczne nie wymagają także skomplikowanego montażu - wystarczy ustawić je w dowolnie wybranym miejscu i podłączyć do gniazda elektrycznego, by cieszyć się widokiem płonącego ognia.

Kominek elektryczny Delaware Fot. Optiflame/Glen Dimplex Polska
Kominek elektryczny Delaware
Fot. Optiflame/Glen
Dimplex Polska

Opti-Myst® - płomień jak żywy

Pod enigmatyczną nazwą Opti-Myst® kryje się nowatorska technologia, którą poszczycić się mogą dwa nowe modele kominków elektrycznych marki Optiflame - Albany i Delaware. Ta unikalna, opatentowana technika wykorzystuje ultradźwięki do wytworzenia mgły wodnej, która następnie zostaje odpowiednio podświetlona.

Daje to trójwymiarowy efekt płomieni i dymu wydobywającego się z migoczącego paleniska kominka. Co istotne, Opti-Myst® tworzy tak doskonałą iluzję żywego ognia, że jest on praktycznie nie od odróżnienia od prawdziwych płomieni. Dzięki technologii Opti-Myst® każdy może w swoim domu cieszyć się widokiem płonącego ognia, bez konieczności składowania opału, czyszczenia komina czy usuwania popiołu, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych kominków.

Kominek elektryczny Albany Fot. Optiflame/Glen Dimplex Polska
Kominek elektryczny Albany
Fot. Optiflame/Glen
Dimplex Polska

Technologiczne dzieło sztuki

Kominki elektryczne Albany i Delaware marki Optiflame to unikatowe połączenie realizmu kominków spalinowych z komfortem użytkowania charakterystycznym dla kominków elektrycznych. Są one praktycznie bezobsługowe, nie wymagają skomplikowanego montażu i działają natychmiast po podłączeniu do prądu.

Główną zaletą obu modeli kominków marki Optiflame jest przede wszystkim najnowszej generacji trójwymiarowy efekt płomienia Opti-Myst®. Technologia ta, w połączeniu z żarzącymi się polanami drewna Optiglo®, sprawia, że płonący ogień wygląda niezwykle naturalnie i realistycznie. Istotne jest, że dzięki wbudowanym termowentylatorom, o mocy 1,5 kW w przypadku Albany i 2 kW dla modelu Delaware, kominki mogą również emanować ciepłem. 

W chłodne wieczory możemy zatem nie tylko wpatrywać się w migoczące języki ognia, ale i ogrzać się w ich blasku. W ciepłe noce zaś  cieszyć się samym widokiem płomieni, bez niepotrzebnego dogrzewania wnętrza. Co więcej, nowoczesne kominki Delaware i Albany marki Optiflame pomagają także nawilżać pomieszczenie, gdyż technologia Opti-Myst® bazuje na parze wodnej. Warto podkreślić fakt, że użytkownicy kominków elektrycznych Albany i Delaware mogą w pełni kontrolować intensywność płomienia i dymu za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Kominek elektryczny Albany Fot. Optiflame/Glen Dimplex Polska
Kominek elektryczny Delaware
Fot. Optiflame/Glen
Dimplex Polska

Design dla wymagających

Delaware i Albany marki Optiflame, kominki z innowacyjnym efektem płomienia 3D Opti-Myst®, zachwycają nie tylko doskonałą imitacją żywego ognia, ale również niezwykle stylowym wyglądem. Wolnostojący model Delaware, o wymiarach 800 x 550 x 400 mm, to propozycja dedykowana przede wszystkim miłośnikom rozwiązań minimalistycznych. Zachwyca on bowiem prostą, nowoczesną formą i elegancką czernią obudowy.

Dzięki trzem przeszklonym ściankom płomień widoczny jest nie tylko od frontu, ale również z boku kominka, zatem ogień podziwiać możemy z każdego miejsca pomieszczenia. Za sprawą swojego designu kominek elektryczny Delaware marki Optiflame doskonale sprawdzi się w pozbawionych przepychu, modernistycznych wnętrzach – męskich gabinetach, biurach czy wielkomiejskich salonach. Model Albany marki Optiflame to z kolei elektryczny wkład kominkowy w kolorze czarnym. Przeznaczony jest on do zabudowy, zatem sami możemy wybrać najlepszą dla niego obudowę. W zależności od naszych upodobań oraz stylu aranżacji wnętrza, może być ona klasyczna lub nowoczesna.

Ogniste płomienie tańczące w palenisku to widok, któremu trudno jest się oprzeć. Niejeden z nas potrafi przecież godzinami wpatrywać się w ogień, oddając się marzeniom i relaksując się po ciężkim dniu. Teraz, za sprawą innowacyjnej technologii Opti-Myst®, pozwalającej osiągnąć niezwykle realistyczny, trójwymiarowy efekt płomienia, możemy cieszyć się widokiem żywego ognia również w eleganckich kominkach elektrycznych Delaware i Albany marki Optiflame.

Kominek elektryczny Albany

 • Trójwymiarowy efekt płomienia Opti-Myst®
 • Typ: do zabudowy
 • Wymiary (wysokość  x szerokość x głębokość): 703 x 625 x 300 mm
 • Moc grzewcza: 1,5 kW
 • Pobór energii przez efekt optyczny: 212 W
 • Cena brutto: 5590 zł

Kominek elektryczny Delaware

 • Trójwymiarowy efekt płomienia Opti-Myst®
 • Typ: wolnostojący
 • Wymiary (wysokość  x szerokość x głębokość): 800 x 550 x 400 mm
 • Moc grzewcza: 2,5 kW
 • Pobór energii przez efekt optyczny: 212 W
 • Cena brutto: 5990 zł

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły