Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Przygotowanie domu na zimę. Uszczelniacz dekarski Soudal

Zbliżająca się zima to okres próby dla naszego domu, a szczególnie jego… dachu. Warto więc wykorzystać ostatnie promienie jesiennego słońca i wykonać uszczelnienie okien dachowych, kominów oraz naprawić przecieki połaci dachu i rynien.

Zbliżająca się zima to okres próby dla naszego domu, a szczególnie jego… dachu. Warto więc wykorzystać ostatnie promienie jesiennego słońca i wykonać uszczelnienie okien dachowych, kominów oraz naprawić przecieki połaci dachu i rynien. Z pomocą przyjdzie nam uszczelniacz dekarski Soudal, z którym prace można wykonywać nawet w czasie jesiennych deszczy!

Uszczelniacz dekarski

Dach gotowy na śniegi i mróz

Wielkimi krokami zbliża się zima i przed nami ostatni dzwonek by przygotować swój dom, a zwłaszcza jego dach na tę wymagającą porę roku. Przed zimowymi miesiącami konieczny jest jego przegląd i załatanie wszelkich ubytków – wszak w trakcie zimy będzie znosić skrajne warunki atmosferyczne jak mróz, deszcz, śnieg i porywisty wiatr.

I w słońce i w deszcz…

W pracach przygotowujących dom na chłody i mrozy warto sięgnąć po uszczelniacz dekarski Soudal. Produkt pomoże nam uszczelnić okna dachowe, kominki oraz inne obróbki dekarskie. W przypadku dachu z jego pomocą błyskawicznie wykonamy połączenia blachy falistej i trapezowej, a także naprawimy przecieki w połaci i rynnach – nawet w czasie ulewnego deszczu! Możemy z jego pomocą wykonać także klejenie papy na zimno oraz spoinować fugi (o ruchomości maksymalnie do 10 %). Przed użyciem produktu należy upewnić się czy podłoże jest czyste i wolne od zanieczyszczeń jak kurz, stare szczeliwa, itp. Produkt należy nakładać ręcznym lub pneumatycznym pistoletem do uszczelniaczy, a wykonaną fugę wygładzić roztworem mydła przed utwardzeniem.

Uszczelniacz do zadań specjalnych

Jednoskładnikowy uszczelniacz dekarski Soudal stworzono na bazie emulsji akrylowych. Charakteryzuje się on doskonałą przyczepnością do większości powierzchni stosowanych w budownictwie, np. papy, asfaltu, betonu, ceramiki, metalu, szkła, kamienia, drewna i tworzyw sztucznych. Może być używany na wilgotnych powierzchniach, a nawet pod wodą – co znacząco ułatwia pracę późną jesienią. Po użyciu nie powoduje korozji, ani nie przebarwia brzegów materiałów porowatych - tworzy miękką plastyczną masę pochłaniającą ruchomości podłoża. Produkt dostępny jest w kolorach: brązowym, czerwonym oraz bezbarwny, a dodatkowo po zakończeniu prac daje się malować. Nie należy go jednak stosować do polistyrenu.

Podobne artykuły