Artykuł Dodaj artykuł

Baumit Nivello Quattro – pogromca nierówności

Idealnie gładkie i równe powierzchnie pomagają nie tylko uzyskać estetyczny efekt dekoracyjny, ale także przyspieszają prace remontowe związane z montażem okładzin posadzkowych.

Idealnie gładkie i równe powierzchnie pomagają nie tylko uzyskać estetyczny efekt dekoracyjny, ale także przyspieszają prace remontowe związane z montażem okładzin posadzkowych. Masa samopoziomująca Baumit Nivello Quattro do wyrównywania podłoża zniweluje wszelkie różnice poziomów. Co więcej sprawi, że powierzchnia będzie równa, jednorodna i gładka, czyli perfekcyjnie przygotowana do układania płytek, parkietu, wykładziny czy PCV.

Baumit Nivello Quattro,
fot. Baumit

Samopoziomująca masa Baumit Nivello Quattro CA-C20-F6, z oferty firmy Baumit, składa się ze specjalnych spoiw gipsowych alpha, kruszywa oraz dodatków. Taki skład powoduje, że mieszanka jedynie po połączeniu z wodą posiada bardzo dobre właściwości robocze i szczególnie wysoką płynność. Właściwości te sprawiają, że praca z masą Baumit Nivello Quattro jest niezwykle szybka i łatwa. Fabrycznie przygotowana sucha mieszanka przeznaczona jest do poziomowania i wyrównywania jastrychów na bazie gipsu, cementowych, asfaltowych i magnezytowych. Do stosowania wewnątrz budynków nowych i remontowanych. Nivello Quattro nie należy stosować na podłożach metalowych, jak również tych wykonanych z tworzyw sztucznych. W zależności od potrzeb można wykonać warstwę o grubości od 1 do 20 mm i po całkowitym wyschnięciu układać na niej płytki, parkiet, wykładziny dywanowe oraz PCV. Warstwa wylewki wykonanej z Nivello Quattro o grubości 3 mm po zaledwie 24 godzinach osiąga pełną wytrzymałość i wilgotność wystarczającą do układania większości okładzin podłogowych. Co ciekawe wylewkę Baumit Nivello Quattro można także stosować we wnętrzach, w których jest instalacja ogrzewania podłogowego. Absolutnie beznaprężeniowe wiązanie, a także brak pęknięć czy rys, nawet w przypadku grubszej warstwy, powoduje, że masa Nivello Quattro daje nam gwarancję idealnie gładkiej powierzchni oraz pewnego podłoża do prowadzenia prac posadzkarskich. Warto podkreślić, że Baumit Nivello Quattro jest produktem ulepszonym z dodatkiem żywic syntetycznych. Parametry produktu sprawiają, że warstwa o grubości powyżej 8 mm jest odporna na ruch foteli na kółkach. Należy pamiętać, że Baumit Nivello Quattro nie nadaje się do zastosowania w pomieszczeniach „mokrych”, takich jak kuchnie zakładowe czy natryski w miejscach publicznych. Świeżo położoną warstwę masy samopoziomującej należy chronić przed przeciągami oraz bezpośrednim działaniem słońca.

Prawidłowo wykonana wylewka usprawni montaż okładziny podłogowej. Warto jednak wybierać materiały, które pozwolą wykonać trwałe podłoże odporne na zmiany temperatury oraz naprężenia. Masa samopoziomująca Baumit Nivello Quattro stworzona na bazie spoiw gipsowych odmiany alpha charakteryzuje się wysokimi parametrami technicznymi gwarantującymi prawidłowe przygotowanie podłoża pod różnego rodzaju płytki, panele i wykładziny.

Baumit Nivello Quattro, op. 25 kg, cena brutto/op. 49,20 zł
Producent: Baumit
www.baumit.com

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły