Artykuł Dodaj artykuł

Innowacyjny Baumit

Firma Baumit otrzymała nagrodę TopBuilder 2010 za innowacyjną kotwę montażową KlebeAnker Duplex.

 

fot.%20baumit.290110.jpg
Statuetkę wręczano
podczas Forum
Nowoczesnych
Technologii na targach
Budma 2010 w
Poznaniu. Na zdjęciu
(od lewej): Tomasz
Zembrowski (Product
Manager ds. Ociepleń),
Renata Rybka
(Specjalista ds.
Marketingu) Fot. Baumit

topbuilder1.280110.webp

TopBuilder 2010

Firma Baumit otrzymała nagrodę TopBuilder 2010 za innowacyjną kotwę montażową KlebeAnker Duplex.

Innowacyjny Baumit

Statuetką TopBuilder wyróżniane są wysokiej jakości, markowe produkty oraz innowacyjne rozwiązania zarówno technologiczne, konstrukcyjne jak i informatyczne wykorzystywane w budownictwie. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych a zarazem innowacyjnych produktów oraz rozwiązań technologicznych a następnie ich promowanie  na rynku.

Rozwiązania i produkty te powinny być nowoczesne, bezpieczne, charakteryzujące się wysoką jakością. Na konkurs napłynęło blisko 150 zgłoszeń. Jury, składające się z wybitnych przedstawicieli branży budowlanej wyróżniło 31 innowacyjnych rozwiązań. Wśród nagrodzonych znalazł się najnowszy produkt Baumit.

– To już drugie z rzędu wyróżnienie, które otrzymujemy za innowacyjny produkt – mówi Renata Rybka z firmy Baumit - Przed rokiem jury doceniło wysokie właściwości tynku Baumit NanoporPutz, tym razem uznanie kapituły konkursu zdobyła kotwa montażowa stosowana przy docieplaniu budynków na istniejących już systemach ociepleń.

KlebeAnker Duplex to specjalnie zaprojektowana kotwa o długości 138mm. Jej zadaniem jest stworzenie nośnego podłoża, do którego mocuje się płyty ociepleniowe. Konstrukcja kołka opiera się na części nośnej oraz charakterystycznym talerzyku z fabrycznie mocowaną siatką wzmacniającą oraz na stalowym, wkręcanym trzpieniu.

KlebeAnker Duplex przenosi obciążenie pochodzące z nowej warstwy ocieplenia bezpośrednio na konstrukcję nośną budynku, nie powodując dociążenia warstw istniejących.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły