Artykuł Dodaj artykuł

Baumit: Wielkie tournee Kolorowych Emocji zakończone

Piąta edycja prospołecznego projektu firmy Baumit, przeszła już do historii. Wyjątkowe spotkania ze sztuką w plenerze, w tym roku odbyły się pod hasłem ekologii oraz Świata Żywiołów.

 

ke%20szczecin.250609.jpg
Kolorowe Emocje 2009
Szczecin

Piąta edycja prospołecznego projektu firmy Baumit, przeszła już do historii. Wyjątkowe spotkania ze sztuką w plenerze, w tym roku odbyły się pod hasłem ekologii oraz Świata Żywiołów.

Kolorowe Emocje 2009 jak zawsze były emocjonujące, ale i wyjątkowe – była to piąta edycja projektu. Ponadto Baumit obchodzi w tym roku również 15-lecie istnienia firmy w Polsce.

Ten podwójny jubileusz trzeba było uczcić w niecodzienny sposób.

ke%202009%20gliwice.250609.jpg
Kolorowe Emocje 2009
Gliwice

Pierwszy raz w historii, projekt miał formułę ogólnopolskiego tournee. Kolorowe Emocje odwiedziły aż 13 miast Polski. By do nich dotrzeć przejechano prawie 3 500 kilometrów, co w sumie zajęłoby ponad 50 godzin.

Kolorowa podróż trwała od 9 maja, a na trasie znalazły się: Rzeszów, Białystok, Kielce, Toruń, Łódź, Wrocław, Opole, Gliwice, Poznań, Pobiedziska, Gdynia, Szczecin i Gorzów Wielkopolski.

W każdym z nich, dzieciaki z prawdziwą pasją malowały ekologiczny Świat Żywiołów – ich malunki zajęły w sumie 3782 m2 powierzchni makiet, zużywając do tego 3 000 kilogramów farb w 200 odcieniach z palety barw Baumit colours of more emotions oraz ArtLine.

– Głównym zadaniem małych uczestników było pomalowanie specjalnej makiety, podzielonej na cztery części - Wodę, Ziemię, Powietrze i Ciepło – czyli żywioły władające Wszechświatem – mówi Aleksandra Gilewska z firmy Baumit.

ke2009%20gliwice.250609.jpg ke%202009%20pobiedziska.250609.jpg
Kolorowe Emocje 2009
Gliwice
Kolorowe Emocje 2009
Pobiedziska

Podczas tegorocznej edycji Kolorowych Emocji nie zapomniano również o rodzicach, którzy mogli zasięgnąć bezpłatnych porad specjalistów Mecenasa imprezy, dotyczących m.in. energooszczędnych rozwiązań w budownictwie oraz metod ocieplania domów. Ponadto w największych miastach pomocą służył również Architekt.

Kolorowe Emocje – które są obecnie jednym z największych w kraju projektów prospołecznych adresowanych do dzieci w wieku od 3 do 13 lat, to nie jedyna inicjatywa, którą od lat realizuje firma Baumit. - Angażujemy się również w sponsoring sportu i działania ważne z punktu widzenia lokalnych mieszkańców – dodaje Gilewska – Z sukcesami zrealizowaliśmy dwa duże projekty sportowe: piłkarski Baumit Junior Soccer oraz rajdowy Baumit Rally Team.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły