Artykuł Dodaj artykuł

Baumit: piąta edycja Kolorowych Emocji

Już po raz piąty firma Baumit, czołowy producent materiałów budowlanych, organizuje Kolorowe Emocje. To jeden z największych w Polsce prospołecznych projektów adresowanych do dzieci.

 

baumitke.1.050509.jpg
Baumit
Kolorowe Emocje
baumitke.2.050509.jpg

Już po raz piąty firma Baumit, czołowy producent materiałów budowlanych, organizuje Kolorowe Emocje. To jeden z największych w Polsce prospołecznych projektów adresowanych do dzieci. W tym roku motywem przewodnim imprezy- oprócz malowania – będą żywioły i ekologia.

Baumit: piąta edycja Kolorowych Emocji

Pierwszy raz w historii, projekt będzie miał formułę ogólnopolskiego tourne. Dwumiesięczną podróż Kolorowych Emocji zainaugurują 9 maja plenerowe imprezy w Białymstoku i Rzeszowie. Kolejne odbędą się w: Kielcach, Toruniu, Łodzi, Wrocławiu, Gliwicach, Opolu, Poznaniu, Pobiedziskach i Gdyni. Na zakończenie - 20 czerwca - Kolorowe Emocje zawitają do Szczecina i Gorzowa.

- Rok 2009 to dla Baumitu podwójny jubileusz. Po pierwsze piętnastolecie działalności na rynku polskim, a po drugie pięciolecie prospołecznego  projektu, jakim bez wątpienia są Kolorowe Emocje – mówi Aleksandra Witkowska z firmy Baumit – Dlatego postanowiliśmy pobić kolejny rekord, organizując plenerowe pikniki dla maluchów aż w 13 miastach.

Kolorowe Emocje to przede wszystkim wielkie plenerowe malowanie. Tym razem pod hasłem ekologii i ochrony środowiska. Dzieci będą miały do dyspozycji 200 kolorów farb z palety barw Baumit colours of more emotions. W każdym z miast ustawione zostaną drewniane makiety podzielone na cztery części symbolizujące cztery żywioły: ziemię, wodę, powietrze i… ciepło. Mali uczestnicy otrzymają praktyczny poradnik ekologicznych zachowań, wezmą udział w proekologicznych zabawach i konkursach, a na koniec złożą wspólnie Ślubowanie Małego Ekologa.

- Kolorowe Emocje od początku miały służyć nie tylko zabawie, ale także edukacji i wychowaniu. Dlatego w tym roku, nagrodami dla najaktywniejszych uczestników proekologicznej akcji, prowadzonej równolegle na stronie http://www.koloroweemocje.pl/ będą m.in. sadzonki drzew, które później zastaną przez nich zasadzone w wybranych miejscach – dodaje Witkowska.

Podczas tegorocznej edycji Kolorowych Emocji, rodzice bawiących się maluchów, będą mogli również zasięgnąć bezpłatnych porad dotyczących m.in. energooszczędnych rozwiązań w budownictwie oraz metod ocieplania domów.

Kolorowe emocje 2009 – Świat Żywiołów

09.05.2009 


Białystok – Rynek
Rzeszów –  Rynek

16.05.2009

Kielce  - Plac Artystów przy ul. Sienkiewicza
Toruń – Rynek

23.05.2009

Łódź – Manufaktura
Wrocław – Rynek plac Gołębi

30.05.2009

Gliwice – Rynek/Park Chopina
Opole – Rynek (pomiędzy ul. Osmańczyka -  Młyńska)

06.06.2009

Poznań – Rynek
Pobiedziska – stadion
Gdynia - teren przy teatrze Muzycznym (róg ulicy Placu Grunwaldzkiego i Armii Krajowej pod lasem)

20.06.2009

Szczecin – Wał Chrobrego przy pomniku Mickiewicza
Gorzów – Bulwar nad Wartą

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły