Artykuł Dodaj artykuł

Inteligentny dom na warszawskich targach MUREXPO

Możliwość zapoznania się z ofertą producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych oraz artykułów wyposażenia wnętrz, a także szkolenia, warsztaty i bezpłatne porady specjalistów – tak zapowiada się kolejna edycja targów MUREXPO i MODNE WNĘTRZE, które odbędą się w Warszawie w hali Torwar w dniach 12-14 kwietnia.

Możliwość zapoznania się z ofertą producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych oraz artykułów wyposażenia wnętrz, a także szkolenia, warsztaty i bezpłatne porady specjalistów – tak zapowiada się kolejna edycja targów MUREXPO i MODNE WNĘTRZE, które odbędą się w Warszawie w hali Torwar w dniach 12-14 kwietnia. Wydarzenie będzie też okazją do przyjrzenia się bliżej inteligencji budynkowej – technologii, dzięki której domowymi sprzętami można zarządzać za pomocą smartfona.

Inteligentny dom na warszawskich targach MUREXPO, FibarTargi MUREXPO to wydarzenie kierowane zarówno do osób profesjonalnie związanych z sektorem budowlanym, jak i do inwestorów indywidualnych. Dla przedstawicieli branży to przede wszystkim okazja do zaprezentowania swojej oferty oraz zyskania nowych kontrahentów. Z kolei niezwiązane z budownictwem osoby odwiedzające targi uzyskają porady na przykład dotyczące tego, jak zaplanować budowę własnego domu, przeprowadzić remont mieszkania czy funkcjonalnie urządzić niewielką przestrzeń.

Ideą przewodnią tegorocznej edycji MUREXPO jest szeroko rozumiana energooszczędność i ochrona środowiska. – Większą oszczędność energii w budynku można osiągnąć na wiele sposobów. Jednym z nich jest wykorzystanie wpisującej się w ekologiczny trend inteligencji budynkowej – mówi Gracjan Kleger, dystrybutor inteligentnego systemu Fibaro. To rozwiązanie, które zostanie zaprezentowane podczas targów, pozwala przede wszystkim na zautomatyzowanie działania różnych urządzeń i instalacji, dzięki czemu sterowanie nimi odbywa się przy minimalnej ingerencji człowieka. Fibaro pozwala na zarządzanie pracą pojedynczych sprzętów, jak i na zintegrowanie ich pracy. – Poza gwarantowaną przez inteligentne technologie wygodą i zwiększeniem bezpieczeństwa domowników, nasi klienci zwracają także uwagę na aspekt energooszczędności. System eliminuje bowiem sytuacje prowadzące do niepotrzebnych strat energii, na przykład nie dopuszcza do pracy klimatyzacji przy otwartym oknie czy wyłącza nieużywane sprzęty bądź oświetlenie, jeśli w pokoju nikogo nie ma  – mówi Gracjan Kleger z Fibaro. – To wszystko przekłada się na znaczne oszczędności – nawet do 30 proc. energii elektrycznej i do 23 proc. energii cieplnej – dodaje.

Ogólnopolskie Targi Budowlane MUREXPO oraz towarzyszące im Targi Wyposażenia Wnętrz MODNE WNĘTRZE odbędą się w dniach od 12 do 14 kwietnia w hali Torwar w Warszawie. Z inteligentnym systemem Fibaro będzie można zapoznać się na stoisku nr 10.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły