Artykuł Dodaj artykuł

Innowacje w biznesie

Dynamicznie rozwijający się rynek wymusza na przedsiębiorcach wprowadzania innowacji. Są one niezbędne, jeśli chcemy podtrzymać zyski i być o krok przed konkurencją.

Dynamicznie rozwijający się rynek wymusza na przedsiębiorcach wprowadzania innowacji. Są one niezbędne, jeśli chcemy podtrzymać zyski i być o krok przed konkurencją.

Innowacje są nieodłącznym elementem każdego biznesu. W kryzysie firmy szukają nowych zastosowań technologicznych, którymi dysponują. Dziś wiadomo jednak, że bycie innowacyjnym w oferowaniu nowocześniejszych produktów nie wystarczy, aby osiągnąć sukces. Obecnie liczą się również inne aspekty tworzonego towaru. Możemy mówić o innowacjach w metodach zarządzaniu personelem, rozwiązaniach informatycznych, sposobach dostawy produktów do klientów itp. Innowacja ma nas wyróżnić, ma nam pomóc wyprzedzać konkurencję, więc najlepiej, żeby obejmowała jak najwięcej obszarów funkcjonowania firmy.

W roku 2012 firma Nowe Technologie po raz pierwszy wyróżniła przedsiębiorstwa i instytucje wdrażające innowacyjne rozwiązania i nowe technologie, które wpłynęły na rozwój całej gospodarki. Ponad 30 podmiotów zostało nagrodzonych za wprowadzone innowacje min w branży budowlanej, informatycznej, hotelarskiej. Dziś innowacyjność to już nie domena firm prywatnych, instytucje państwowe również zdają się dostrzegać potrzebę wychodzenia naprzeciw przedsiębiorcom ukierunkowanym na rozwój regionu.

Program Lider Nowych Technologii umożliwia promowanie firm oraz instytucji państwowych inwestujących w najnowsze technologie. Przedmiotem zgłoszenia w programie mogą być m.in.: nowe produkty, nowoczesne usługi, procesy produkcyjne, rozwiązania informatyczne, nowe metody zarządzania personelem. Podstawowym kryterium oceny jest innowacyjność przedsięwzięcia i jej wpływ na rozwój, jakość i postęp w danej branży.

Innowacyjność to kwestia szybkości i elastyczności. Obecnie żaden podmiot nie może istnieć na rynku, jeśli się nie doskonali. W końcu nie od dziś wiadomo, że „Kto pierwszy, ten lepszy”.

Wybrani Laureaci Programów: Invado Sp. z o.o., Selena S.A, Koło Sanitec s.c, Bruk Sp. z o.o., Kratki.pl, POZ BRUK Sp. z o.o., Selena S.A Grupa MAROX s.c, S.A., Oras Olesno Sp. z o.o, MASTER chemia Sp. z o.o, Pozbud T&R, Iluo Sp. z o.o., RHO Software, Kosbud, Fabryka Farb i Lakierów ŚNIEŻKA S.A.,  POUJOULAT Sp. z o.o., Okpol, Oknoplus Sp. z o.o. , Makroterm, Macrologic, COMP Soft Sp. z o.o., S4H Sp. z o.o., Malborskie Zakłady Chemiczne "Organika" S.A.

Zapraszamy do kolejnej edycji programu w roku 2013, szczegóły dostępne w biurze kapituły pod adresem email: biuro.kapitula@n-technologie.pl.

Podobne artykuły