Artykuł Dodaj artykuł

Bezpieczeństwo z roletami antywłamaniowymi

Dom jest miejscem, które utożsamiamy ze spokojem i bezpieczeństwem. Skąd jednak pewność, że uchronimy nasz dobytek przed włamaniem?

Dom jest miejscem, które utożsamiamy ze spokojem i bezpieczeństwem. Skąd jednak pewność, że uchronimy nasz dobytek przed włamaniem?

Rolety zewnętrzne Aluprof
Rolety zewnętrzne Aluprof

Każdego dnia media bombardują nas informacjami na temat włamań. Nierzadko zastanawiamy się więc, jakie dodatkowe środki ostrożności powinniśmy przedsięwziąć, by czuć się bezpiecznie. Czujność domowników to stanowczo za mało. Warto postawić na zabezpieczenia, które w skuteczny sposób zatrzymają nieproszonego gościa. Jednym z takich rozwiązań są zewnętrzne rolety antywłamaniowe. Rolety antywłamaniowe to prosty system, łączący w sobie estetykę i trwałość. Montuje się go zarówno w nowo wznoszonych, jak i w istniejących już budynkach. Produkt z powodzeniem spełnia swoją funkcję, dzięki wzmocnieniu poszczególnych elementów, m.in. prowadnic, których konstrukcja uniemożliwia odgięcie oraz wyciągnięcie profili roletowych. Dodatkowo odpowiednio mocna konstrukcja kurtyny rolety zapobiega jej uszkodzeniu podczas uderzenia.

Rolety zewnętrzne Aluprof
Rolety zewnętrzne Aluprof

Rolety antywłamaniowe można dopasować do różnych systemów, w których roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej, umieszczonej na ścianie lub w ościeży – mówi Zdzisław Morzyński, Dyrektor Sprzedaży Systemów Roletowych Aluprof. Roletami, które najlepiej prezentują się na elewacji budynku są tzw. rolety adaptacyjne typu SKO i SKO-P – dodaje ekspert z firmy Aluprof. Aluprof jako pierwszy otrzymał dla swojego produktu III klasę odporności na włamanie. Potwierdziły to badania, przeprowadzone w akredytowanym laboratorium badawczym, zgodne z PN-EN 1627:2011. Jakość systemu gwarantuje również zabezpieczony patentem mechanizm zapadkowy w dolnej części rolety, zapobiegający przed próbą podniesienia kurtyny rolety.

Rolety zewnętrzne to praktyczny system, który nie tylko chroni przed włamaniem, ale również ma szerokie zastosowanie na innych płaszczyznach. Przede wszystkim doskonale sprawdza się w każdych warunkach atmosferycznych. Zimą rolety chronią okna przed deszczem i śniegiem. Latem natomiast rolety zewnętrzne tworzą szczelną barierę, która zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń. System antywłamaniowy dostępny jest w różnych kolorach, co umożliwia jego swobodne dopasowanie do barwy okien i fasad budynku.

Artykuł został dodany przez firmę

Aluprof S.A.

Producent stolarki aluminiowej Aluprof dostarcza na rynek zaawansowane technologicznie systemy aluminiowe okienno-drzwiowe, systemy bramowe, systemy roletowe, a także konstrukcje z profili aluminiowych do zabudowy ogrodów zimowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły