Artykuły - Wiadomości


 

Już wkrótce obowiązkowe stacje ładowania pojazdów w dużych budynkach niemieszkalnych

03-02-2023

Wprowadzona przez Sejm nowelizacja ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. 2022 poz. 1083), a konkretnie art. 26 wprowadza obowiązek zainstalowania w terminie do 1 stycznia 2025 roku minimum jednego punktu ładowania oraz  osprzętu do poprowadzenia przewodów dla budynków niemieszkalnych posiadających więcej niż 20 miejsc postojowych, niebędących własnością małego lub średniego przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej

 
(Re)aranżacja biura ze szkłem w roli głównej - zdjęcie

(Re)aranżacja biura ze szkłem w roli głównej

03-02-2023

Nowoczesne biura coraz częściej przestają przypominać typowe miejsca wykonywania obowiązków służbowych i stają się przestrzenią, w której funkcjonalność miesza się z estetyką, ergonomią i designem.

Czytaj więcej

 
Jak montować taras zimą? - zdjęcie

Jak montować taras zimą?

03-02-2023

Decydując się na konkretne deski tarasowe, zawsze musimy pamiętać o ich prawidłowym montażu.

Czytaj więcej

 
Grupa Antczak rozpoczyna sprzedaż mieszkań premium w apartamentowcu przy ul. Drzymały 17 w Poznaniu - zdjęcie

Grupa Antczak rozpoczyna sprzedaż mieszkań premium w apartamentowcu przy ul. Drzymały 17 w Poznaniu

02-02-2023

W jednej z najbardziej atrakcyjnych poznańskich lokalizacji w willowej dzielnicy Sołacz Grupa Antczak oferuje do sprzedaży 44 komfortowe apartamenty. Atutem powstającego obiektu klasy premium obok dogodnej lokalizacji, będzie najwyższa jakość wykończenia oraz zastosowane energooszczędne i ekologiczne rozwiązania wpływające na komfort użytkowania.

Czytaj więcej

 
Panasonic świętuje doskonałość rozwiązań do ogrzewania i klimatyzacji - zdjęcie

Panasonic świętuje doskonałość rozwiązań do ogrzewania i klimatyzacji

02-02-2023

Panasonic ogłosił zwycięzców swojego prestiżowego konkursu PRO Awards. Od 2014 roku nagrody PRO Awards przyznawane są dwa razy do roku w celu wyróżnienia najbardziej innowacyjnych projektów oraz wysokiej jakości instalacji HVAC+R wykorzystujących rozwiązania Panasonic na europejskich rynkach.

Czytaj więcej

 
Tubolit DG Plus - korzyści dla środowiska i wsparcie w uzyskaniu certyfikacji budynku - zdjęcie

Tubolit DG Plus - korzyści dla środowiska i wsparcie w uzyskaniu certyfikacji budynku

02-02-2023

Tubolit DG Plus firmy Armacell to nowoczesna izolacja instalacji sanitarnych, grzewczych i c.w.u, która pozwala zredukować straty energetyczne na przesyle aż do 90%. Odznacza się też niskim poziomem wpływu na zdrowie i środowisko naturalne co zostało potwierdzone niezależnymi ekspertyzami i wykazane w kartach zgodności z certyfikatami BREEAM i LEED.

Czytaj więcej

 
Branża budowlana kołem zamachowym gospodarki - targi BUDMA i WINDOOR-TECH 2023 otwarte! - zdjęcie

Branża budowlana kołem zamachowym gospodarki - targi BUDMA i WINDOOR-TECH 2023 otwarte!

01-02-2023

Ponad 600 firm z 26 krajów, udział kupców i inwestorów z czterech kontynentów, blisko 30 konferencji, pokazów i warsztatów - tak w skrócie prezentuje się tegoroczna edycja targów Budma i Windoor-tech. Rozpoczęte dziś najważniejsze wydarzenie dla branży budowlanej potrwa do 3 lutego. Podczas uroczystego otwarcia wręczono Złote Medale Grupy MTP dla najlepszych produktów. Z kolei stoiska, które zostały zaaranżowane ze szczególną wizją otrzymały Nagrodę Acanthus Aureus.

Czytaj więcej

 
Niestandardowy wymiar okien w budynku? Sprawdź, z czym to się wiąże - zdjęcie

Niestandardowy wymiar okien w budynku? Sprawdź, z czym to się wiąże

01-02-2023

Okna w nietypowym kształcie i niestandardowych wymiarach z pewnością zachwyca i zwraca uwagę przechodniów, jednak dla właściciela budynku może być prawdziwym wyzwaniem. Efekt, jaki możemy osiągnąć - montując takie dekoracyjne okna - nie zniechęca jednak inwestorów, którzy coraz częściej decydują się na coraz to bardziej wymyślne formy, stawiając w pierwszej kolejności na wygląd, w dalszej zaś na funkcjonalność. Problemów bowiem możemy się spodziewać już na etapie montażu, również kłopotliwe może się okazać ich użytkowanie i wybór osłon okiennych.

Czytaj więcej

 
Śnieżka Trade of Colours jednym z „Diamentów Forbesa” - zdjęcie

Śnieżka Trade of Colours jednym z „Diamentów Forbesa”

01-02-2023

Śnieżka Trade of Colours z Grupy Śnieżka znalazła się na 17. miejscu w tegorocznym zestawieniu „Diamentów Forbesa” z województwa mazowieckiego wśród dużych firm.

Czytaj więcej

 
Architekt Agnieszka Kalinowska-Sołtys opowiada o misji jaką ma architektura - zdjęcie

Architekt Agnieszka Kalinowska-Sołtys opowiada o misji jaką ma architektura

31-01-2023

„W idealnym świecie chcielibyśmy projektować i budować budynki, które w żaden sposób nie będą negatywnie oddziaływały na środowisko” – arch. Agnieszka Kalinowska-Sołtys, członek zarządu i partner w APA Wojciechowski Architekci, prezes SARP, ekspert w dziedzinie zielonej architektury, a przede wszystkim kobieta sukcesu opowiada o swojej pasji bycia architektem. Zdradza też, dlaczego warto startować w konkurach, takich jak Saint-Gobain Glass Design Award.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 23604

Najpopularniejsze tagi
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.