Artykuły - Wiadomości


 
Kotwa sworzniowa - gwarant bezpieczeństwa - zdjęcie

Kotwa sworzniowa - gwarant bezpieczeństwa

15-04-2021

Obecnie w Meksyku jest budowana pierwsza, szybka, podmiejska linia kolejowa. Trasa nowej kolei przebiega przez pasmo górskie w Parku Narodowym Desierto de los Leones. Aby nie niszczyć tamtejszych obszarów leśnych, linia kolejowa jest poprowadzona przez dwururowy tunel. Stalowe kotwy fischer są zastosowane do zabezpieczenia dróg ewakuacyjnych dla przyszłych pasażerów szybkiej kolei.

Czytaj więcej

 
Dziesięć lat Przemysłu 4.0: cztery miliardy euro obrotu Bosch w obszarze I4.0 - zdjęcie

Dziesięć lat Przemysłu 4.0: cztery miliardy euro obrotu Bosch w obszarze I4.0

15-04-2021

Koncepcja Przemysłu 4.0 dojrzewa. To, co Bosch w 2011 roku przedstawił na Targach w Hanowerze jako pionierski projekt, zyskało popularność na całym świecie. Celem była integracja i połączenie procesów produkcyjnych w komunikującą się sieć, a rezultatem miała być możliwość produkcji niestandardowych elementów nawet w małych ilościach w sposób ekonomicznie opłacalny.

Czytaj więcej

 
Posadzki żywiczne Deckshield na parkingu Apartamentów przy Warzelni  w Browarach Warszawskich - zdjęcie

Posadzki żywiczne Deckshield na parkingu Apartamentów przy Warzelni w Browarach Warszawskich

15-04-2021

Apartamenty przy Warzelni to najwyższej jakości inwestycja mieszkaniowa i ikona Browarów Warszawskich – nowego, pięknie zaprojektowanego i kompleksowo przemyślanego kwartału miasta i jednej z najbardziej spektakularnych rewitalizacji w Warszawie. Obiekt, którego deweloperem jest Echo Investment, to projekt prestiżowego biura JEMS Architekci. Na parkingu tego budynku zastosowano system posadzkowy Deckshield, wykonywany w technologii i z materiałów, których producentem i dostawcą jest Flowcrete Polska, wiodący ekspert od posadzek żywicznych.

Czytaj więcej

 
Bezramowy system przesuwny Moreview - nowa klasyka komfortu - zdjęcie

Bezramowy system przesuwny Moreview - nowa klasyka komfortu

15-04-2021

System Moreview od Yawal S.A. zadebiutował na światowym rynku stolarki otworowej zaledwie rok temu. Ten krótki okres wystarczył, aby produkt zyskał szerokie grono zwolenników, a na bazie Moreview powstało ponad 150 konstrukcji, które zostały zamontowane nie tylko w Polsce, ale i w innych europejskich krajach. Komfort i piękno oferowane przez Moreview doceniają zarówno architekci, producenci, jak i inwestorzy. Początek 2021 roku to dla firmy Yawal i systemu Moreview czas nowości, które idą w parze z systematycznym rozwojem światowego trendu wielkogabarytowych przeszkleń.

Czytaj więcej

 
Enex w sieci. Największe targi Odnawialnych Źródeł Energii tym razem w wirtualnym wydaniu. - zdjęcie

Enex w sieci. Największe targi Odnawialnych Źródeł Energii tym razem w wirtualnym wydaniu.

14-04-2021

Pandemia Covid-19 zmienia plany organizatorów największych wydarzeń branżowych. Również Targi Kielce zdecydowały się na odwołanie tegorocznej edycji Enexu i przełożenie wydarzenia na następny rok. Jednak mimo wszystko liczni wystawcy i zwiedzający spotkają się! Organizatorzy zapraszają na Enex w sieci!

Czytaj więcej

 
Kwietniowa nowość w ramach cyklu Premiery Lindab 2021 - zdjęcie

Kwietniowa nowość w ramach cyklu Premiery Lindab 2021

13-04-2021

Firma Lindab prezentuje kolejną premierę produktową. Do szerokiej gamy tłumików znajdujących się w ofercie Lindab dołączył najbardziej efektywny okrągły tłumik do niskiej zabudowy KVDPX.

Czytaj więcej

 
Piękny taras na lata z solidnymi gresami od Opoczno - zdjęcie

Piękny taras na lata z solidnymi gresami od Opoczno

12-04-2021

Nowoczesny taras to wizytówka domu niezależnie od pory roku. Podstawą jego udanej aranżacji są trwałe i efektowne nawierzchnie. Wytrzymałe, a przy tym piękne kolekcje gresów na taras i do ogrodu proponuje w ramach serii Solid 2.0marka Opoczno - polski producent wysokiej jakości płytek ceramicznych i gresowych.

Czytaj więcej

 
Biurowiec Wave na systemach YAWAL z certyfikatem Core&Shell! - zdjęcie

Biurowiec Wave na systemach YAWAL z certyfikatem Core&Shell!

12-04-2021

Oddany do użytku w ubiegłym roku wieżowiec Wave otrzymał certyfikatem LEED Core&Shell. Ten międzynarodowy i wielokryterialny system oceny budynków potwierdza, że budynek Wave jest zrównoważony, przyjazny środowisku i został zaprojektowany oraz zbudowany zgodnie z najwyższymi standardami.

Czytaj więcej

 
FB Antczak z kontraktem na budowę części pierwszego etapu Bulwarów Praskich - zdjęcie

FB Antczak z kontraktem na budowę części pierwszego etapu Bulwarów Praskich

12-04-2021

179 mieszkań wybuduje FB Antczak w ramach osiedla Bulwary Praskie w Warszawie. Spółka podpisała umowę o generalne wykonawstwo inwestycji z podmiotem zależnym Mennicy Polskiej S.A.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 21401

Najpopularniejsze tagi